به دام نسخه واتساپ طلایی گرفتار نشوید

واتساپ یک برنامه پیام‌رسان برای گوشی‌های هوشمند و رایانه‌ها است که از طریق اینترنت، قابلیت ارسال پیام یا برقراری تماس تلفنی برای کاربران را فراهم می‌کند. با ظهور این برنامه، برنامه‌های مشابهی نیز وارد بازار شدند که قابلیت‌های یک برنامه پیام‌رسان را در اختیار شما قرار می‌دهند. یکی از این برنامه‌ها برنامه واتساپ طلایی است.

واتساپ طلایی چیست؟

واتساپ طلایی یکی از نسخه‌های غیررسمی برنامه پیام‌رسان معروف واتساپ است که برخی از قابلیت‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای برخی از کاربران واتساپ پیامی مبتنی بر عضویت در واتساپ طلایی، فرستاده می‌شود تا با عضویت در این شبکه تحت نظارت فیس‌بوک، از قابلیت‌های بهتری استفاده کنند. بنابراین لازم دانستیم در مورد این برنامه پیام‌رسان مطالبی بنویسیم:

واتساپ طلایی قابلیت‌های مشابه با واتس‌اپ را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ شما می‌توانید با نصب این برنامه، تم آن را تغییر دهید، ۱۰۰ تصویر را به‌صورت هم‌زمان برای دوستانتان بفرستید و به اشتراک بگذارید و مانند برنامه واتساپ تماس ویدئویی برقرار کنید.
البته این همه ماجرا نیست، طبق گزارش‌هایی که اعلام شد، برنامه نویسان به این نتیجه رسیدند که این برنامه بیش از آن که یک برنامه پیام‌رسان باشد، یک برنامه جاسوسی است و با ورود به لینک ثبت‌نام آن، وارد یک سایت جعلی خواهید شد که دارای بدافزار است. درواقع این برنامه، یک برنامه پیام‌رسان نیست بلکه ترفندی برای هک و ورود به گوشی‌های شخصی است.

درواقع عده‌ای از هکرها طی چند سال اخیر سعی کردند با ارائه بروز رسانی‌هایی غیررسمی برای واتساپ، گوشی‌های کاربران را هک کرده و به اطلاعات آن ها دسترسی داشته باشند.
واتساپ طلایی نیز نمونه‌ای از این برنامه‌های مخرب است که در ابتدا با ارائه قابلیت‌ها و ویژگی‌های پیشرفته کاربران را به باز کردن لینک موردنظر و نصب نرم‌افزار تشویق می‌کند، اما در حقیقت با باز کردن وب‌سایت جعلی، کاربران گوشی‌های اندرویدی را به سایت‌های مخربی منتقل کرده و در نهایت اطلاعات آن‌ها را به سرقت می‌برند.

واتس‌اپ طلایی
واتس‌اپ طلایی گوشی اندرویدی شما را هدف گرفته است.

واتساپ طلایی یا whatsapp gold یک برنامه ساختگی، تقلبی و مخرب است و چیزی تحت عنوان برنامه پیام‌رسان در اختیار شما قرار نمی‌دهد. بنابراین اگر در برنامه رسمی واتساپ هرگونه پیام مبنی بر دریافت برنامه واتساپ طلایی دریافت کردید به‌هیچ‌عنوان بر روی آن کلیک نکنید.
شایعاتی در مورد این برنامه مخرب گسترش پیدا کرده است و پیام‌های هشداری با این مضمون منتشر می‌شود که این لینک حاوی یک ویروس خطرناک به نام Martinelli است که با ویدئو می‌تواند گوشی شما را هک می‌کند. البته این پیام هشدار نیز یک حقه احمقانه و سرکاری است و هیچ فایده دیگری ندارد. بنابراین برای جلوگیری دسترسی مجرمان سایبری بهتر است این پیام را نادیده گرفته و هیچ برنامه‌ای را بدون منبع موثق نصب نکنید.

سایت رسمی واتس آپ برای دریافت نسخه اصلی این پیام‌رسان: whatsapp.com

4.6/5 - (22 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظرات
 1. مهسا می‌گوید

  هر چند وقت یکبار از طرف مخاطبان موبایلم که آلوده به واتساپ طلایی شدن لینک دانلودش برام میاد.

  1. هوای تازه می‌گوید

   خیلی از این لینکهای دانلود واتس اپ بدون اطلاع صاحب گوشی برای لیست مخاطباش فرستاده میشه.
   اون بیچاره روحش هم خبر نداره

 2. parsa می‌گوید

  ممنون از لینک خوبتوتن

 3. peyman می‌گوید

  ممنون از مطلب خوبتوتن

 4. […] واتساپ باوجود تمام مسائل ایمنی که در آن رعایت شده است کاملاً […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.