فواید یوگای صورت

یوگای صورت چیست؟

صورت، اندامی است که شامل تعدادی عضله، استخوان، اعصاب و عروق خونی می‌باشد. عضلات صورت در طول روز به شدت کار کرده و در معرض عوامل مختلف محیطی، مانند نور خورشید، باد، کرم‌ها و لوازم آرایشی قرار می‌گیرد. این عضلات با افزایش سن، به مرور ضعیف، سست و شل شده و چین و چروک در صورت پدیدار می‌گردد. پوست نیز به دلیل تغذیه نامناسب، ورزش نکردن، کم خوابی و یا استرس و اضطراب سلامت خود را به تدریج از دست می‌دهد.

طرفداران یوگا صورت می‌گویند، یوگا برای صورتی که در طول روز پر از تنش و استرس بوده، آرامش می‌آورد و عضلات صورت را به حالت اولیه و طبیعی خود برمی‌گرداند و در اینحالت، دیگر نیاز به بوتاکس و جراحی پلاستیک وجود نخواهد داشت. جراحی پلاستیک ممکن است چین و چروک و خطوط نگران چهره را کاهش دهد، اما به علت ضعف عضلات، چین و چروک‌ها پس از مدتی برمی‌گردند.

۱- یوگای صورت ارزانتر از عمل های زیبایی و کرم های آرایشی است

یوگای صورت هیچ هزینه‌ای ندارد و برای انجام آن فقط باید کمی وقت بگذارید. این در حالیست که رقبای آن هزینه‌های هنگفتی دارند و برای آنها نیز باید وقت بگذارید! پس بد نیست به آن یک شانس بدهید.

۲- ورزش دادن صورت برای شما بهتر است

اگر طرفدار طبیعی زندگی کردن باشید قطعا بوتاکس در صدر کارهایی قرار دارند که دوست ندارید انجام دهید. علاوه بر اینها، اکثر کرم‌های جوانسازی پوست نیز حاوی پارافین، روغن‌های معدنی و موادی هستند که گاهی برای خیلی از افراد مطلوب نیستند. هرچند ما نمی‌گوییم از این کرم‌ها استفاده نکنید اما باید بدانید انجام یوگای صورت روشی ۱۰۰% طبیعی است و هیچ ماده شیمیایی در آن دخیل نیست. بنابراین می‌توانید با انجام ورزش صورت، بدون هزینه و بدون استفاده از مواد شیمیایی هم نتیجه مطلوبی بگیرید.

۳- یوگای صورت روند پیرشدن پوست را کند می‌کند

به مرور زمان با اخم کردن، حرکات مختلف صورت و حتی لبخند زدن، خطوط و چروک‌های مختلفی روی پوست ایجاد می شود. این هم بخش طبیعی از زندگی است اما یوگای صورت می تواند جلوی سرعت این روند را بگیرد. معمولا حرکات مختلف صورت که به صورت عادت انجام می دهیم در چهره ما چروک ایجاد می کنند. بنابراین حرکات خاص جایگزین و یا ورزش دادن صورت می تواند باعث شود این چروک‌ها و خطوط عمیق نشوند و روند پیر شدن پوست کند شود.

۴- یوگای صورت تنش را آزاد می کند

کسی نیست که در زندگی روزمره با تنش و استرس‌های مختلف روبه رو نباشد. اما جالب است بدانید حرکات یوگای صورت می تواند به آرام شدن این تنش کمک کند. همه ما استرس زیادی را در گردن یا ماهیچه‌های اطراف صورت جمع می کنیم ولی با ورزش دادن صورت و انجام حرکات صحیح یوگای صورت به راحتی می توانیم از شر این تنش‌ها رها شویم.

۵- ورزش دادن صورت در چهره تاثیر بسزایی می گذارد

همانطور که گفته شد یوگای صورت یک نوع ورزش است وهمانطور که ورزش به بدن فرم می دهم، یوگا هم به صورت و آن را سفت تر می کند. ورزش دادن به صورت باعث می شود خون و اکسیژن زیر پوست به حرکت در آید. این کار به تولید کلاژن و جوانسازی پوست کمک می کند و از همه مهم تر این فرم گیری، جوانی و شادابی پوست کاملا طبیعی خواهد بود.

۶- یوگای صورت اعتماد به نفس را بالاتر می‌برد

این یک حقیقت است، هر چه بهتر دیده شوید احساس بهتری نیز خواهید داشت و این باعث می‌شود اعتماد به نفس شما بالاتر رود. دیگر نگران پنهان کردن چروک‌ها زیر کرم‌های آرایشی نخواهید بود یا نگران پاک شدن آرایش در جایی که به لوازم آرایشی دسترسی ندارید. با داشتن چهره‌ای بی نقص و طبیعی، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

مطالب مرتبط:
درمان بیماریها به کمک ورزش یوگا

۶ حالت یوگا برای آرام کردن ذهن کودکان

آشنایی با یوگا و فواید آن

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.