چگونه یک نامه عاشقانه بنویسیم؟

در روزگاری که کتاب‌های جذاب احساسی و رمان‌های عاشقانه کنج قفسه کتابفروشی‌ها خاک می‌خورند نگذاریم گوهر احساسمان بخشکد. این چشمه جوشان عشق را با معشوق خود در میان گذاشته و به او بگوییم که چقدر عاشقش هستیم و به زبان آوریم بودنش را می‌ستاییم. هیچ چیز در این دنیا زیباتر و با ارزش‌تر از دریافت یک پیغام عاشقانه از معشوق و ابراز دلتنگی و عشق میانتان نیست. حتی اگر همسر و معشوقه‌تان در کنارتان است هیچگاه تأثیر یک نامه عاشقانه حتی کوتاه در طول روز را نادیده و کم ارزش نپندارید، اگر تا به حال نامه اینچنین نوشته‌اید می‌توانید از کتاب‌های ادبی و احساسی که حاوی داستان عاشقانه و یا روایتگر داستان‌های عاشقانه است بهره بگیرید و نویسندگی را تمرین کنید؛ نامه‌های کوتاه عاشقانه نوشته تا در این کار مهارت لازم را پیدا کنید اگر می‌خواهید عشقتان در کنارتان بماند و یا حتی کدورت‌های مابین‌تان که در یک زندگی سالم اجتناب ناپذیرند از بین برود بهترین انتخاب نوشتن نامه عاشقانه است.

نامه این فرصت را به شما می‌دهد که دیواری بلند و سترگ ازعشق به دورتان کشیده و درون آن قلعه‌ای باشکوه ازعشق بسازید که هیچ کس غیر از شما دو نفر به آن اجازه دسترسی ندارد. از طریق این پیغام‌ها و نامه‌های عاشقانه به او نشان دهید که هیچ چیز به اندازه همسرتان برایتان مهم نیست و اگر اکنون برای حتی شده ساعتی در برش نیستید اما یادش را در دل زنده دارید، تمام چیزی که در نوشتن یک نامه عاشقانه احساسی به آن نیاز دارید این است که هر آنچه در دل دارید به زبان آورده و به روی کاغذ آورید؛ قدیمی‌ها مثل خوبی دارند می‌گویند: “آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند”. اوج احساس و علاقه‌تان را در قالب کلماتی صریح و بی واسطه به زبان آورید. نوشتن تنها راهی است که یک انسان می‌تواند از دل آن تمامی احساساتی که در دل خود دارد را در قلب معشوقه خودش ماندگار کند، این هنر نوشتن است این جادوی کلمات از هنگامی که شما قصد به نوشتن یک نامه عاشقانه می‌کنید و هنگامی که تصمیم می‌گیرید عشق خود را از طریق نامه ابراز کنید تمام دریچه‌های ذهنی‌تان اعم از احساسات، منطق، شور، اشتیاق عشق، خاطرات و هزار دروازه دیگر به روی قلم شما گشوده شده و شما این توانایی را خواهید داشت که از اعماق وجودتان کلماتی را به روی کاغذ آورید که تا قبل از آن به هیچ وجه نظیرش را به لحاظ احساسی در دنیای مکالمات روزمره‌تان بیان نکرده بودید. در نوشتن نامه عاشقانه قبل از هر چیز به نکات زیر توجه کنید:

۱- سخت‌گیری در انتخاب کاغذ نامه و انتخاب با کیفیت‌ترین کاغذ
در نوشتن یک نامه عاشقانه حتی انتخاب کاغذ نامه نیز مهم است قطعاً این نامه برای همسرتان با ارزش خواهد بود و دوست خواهد داشت برای مدت طولانی آن را نگه دارد بنابراین کاغذی با کیفیت و زیبا برگزینید.

نامه عاشقانه

۲- شروع نامه با یادآوری اولین دیدار و خاطرات مشترک
می‌توانید نامه‌تان را با یادآوری یک خاطره مشترک از گذشته شروع کنید و یا اولین دیدارتان را به او یادآور شوید. قطعاً زیباترین و بهترین خاطره‌ها از اولین بودن‌هایتان در کنار یکدیگر شکل گرفته، همانها را یادآور شده و به او بگویید که آن خاطرات و مرور آن دیدارها دقیقا چه احساسی را در وجودتان ایجاد کرده است. شاید بهتر باشد قبل از شروع یک نامه عاشقانه کمی به معشوقه‌تان بیندیشید و زیبایی‌های سمعی و بصری و توانایی‌هایی که موجب ایجاد علاقه مابینتان شده را به خاطر آورده و بیندیشید که دقیقا چه شد و از کجا این علاقه شکل گرفت و بعد با مرور خاطره‌ها و آوردن آنها در نامه، نور عشق و امید را در دلتان روشن کنید.

۳- خواندن نامش با زیباترین القاب‌ها
لازم نیست نامه را حتماً با جملات قصار و عارفانه و توصیف‌های سنگین‌عاشقانه شروع کنید، همین که از همسرتان با نامی زیبا و لقبی با مسما، از همان‌ها که درخلوت دونفره‌تان استفاده می‌کنید یاد کنید کفایت می‌کند. وقتی شما او را عزیزم، دلبرم و زیباترین زن جهان/ قویترین مرد جهان خطاب کنید و به او بگویید دوستت دارم/ عاشقت هستم/ برایت میمیرم/ چه احساسی در او شکل می‌گیرد؟ مطمئن باشید که علاوه بر اعتماد، عشق و صداقت او چیزی به نام همدلی را از شما هدیه می گیرد؛ وقتی شما می‌توانید همراه با ساز دل همسرتان و یا هر کسی که عاشقش هستید آوازی عاشقانه بخوانید آن گاه جهان در دست شماست و شما این فرصت را خواهید داشت که برای تنها چند ثانیه هم شده بر جهان خودتان به کمک نیروی عشق فرمانروایی کنید. همچنین می‌توانید نامه را با ذکر یکی از خاص‌ترین ویژگی‌های همسرتان یا مهمترین تفاوتش با سایرین شروع کنید، مثلا به او بگویید “من هیچگاه در زندگی‌ام با کسی که به اندازه تو روح زیبا داشته باشد ملاقات نکردم”، “تو خاص‌ترین اتفاق و ناب‌ترین احساس‌ها را در وجودم نهادینه کردی” و به او بگویید: “تو که باشی و چشم‌هایت مرا چه حاجت به دیدن چشم‌های دیگر!” و یا بگویید: “با حضورت در کنارم، من در نوک قله‌های خوشبختی قرار دارم….”. با یک چنین مقدمه‌هایی به او ثابت می‌کنید که جایگاه او در قلب و روح شما تا چه اندازه والاست. برای دونفره‌هایتان آرزوهای خوب کنید مثلاً آرزوی داشتن فرزند از جانب همسرتان عشق مابینتان را فزونی می‌دهد، هیچگاه از گفتن و یا حتی نوشتن دوستت دارم غافل نشوید دوستت دارم واژه‌ای نیست که بتوان آن را فریاد زد بلکه باید آن را درون گوش معشوق گفت تا درون قلبش هک شود با ذکر آن در آن نامه‌تان آن را در قلبش هک می‌کنید.

نامه عاشقانه

۴- استفاده از شعر عاشقانه
هیچ قانون نوشته‌ای در مورد استفاده یا عدم استفاده از شعر در یک نامه عاشقانه وجود ندارد، اما هیچگاه نمی‌شود از تاثیر یک شعر عاشقانه در متن احساسی بر روی معشوق غافل شد، به خصوص اگر معشوق اهل شعر و شاعری هم باشد، سعی کنید سبک شعری مورد علاقه‌اش و یا شاعر مورد علاقه‌اش را بیابید و از مجموعه شعرهای همان شاعر در نامه‌تان استفاده کنید. شعر از دید من مانند پلی است و بزرگترین رابط دو روح است. هنگامی که شما نامه عاشقانه می‌نویسید در واقع به طور مستقیم روح مخاطب خود را هدف قرار می‌دهید، در دنیای عشق و عاشقی و ارتباطات حسی هیچ پلی قوی‌تر از خلق یک پل روحی میان دو دلداده عاشق نیست، با شعر زیباترین و خوش منظره‌ترین پل روحی را میان خود خلق کنید. با هر کلمه که به روی کاغذ می‌آورید تارهای روح معشوق شروع به نواختن آهنگ عاشقانه می‌کند و این زیباترین نعمت سخن گفتن از عشق است.

۵- سپردن ناگفته‌ها به دست قلم
هیچگاه اینگونه تصور نکنید که یک نامه عاشقانه تنها نوشتن واژه دوستت دارم‌ها و عاشقانه میپرستمت‌هاست، اینها لازمه یک نامه عاشقانه هستند اما کافی نیستند، یک نامه عاشقانه می‌تواند بهترین فرصت برای بیان گله‌ها و شکایت‌ها در خلال عاشقانه سخن گفتن‌ها باشد. در کنار مرور خاطرات شیرین از تلخی‌ها و ناگفته‌های زندگی‌تان و آنچه که تا به حال به زبان نیاورده‌اید دریغ نکنید این بهترین فرصت است، صادقانه سخن گفتن بهترین پیامدها را به دنبال خواهد داشت، نگذارید با انباشت کدورت‌ها و ناگفته‌ها درمیانتان فاصله ایجاد شود.

سرآغاز نامه‌ عاشقانه

4.8/5 - (20 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.