آیا لیزر بیکینی برای دختر ضرر دارد؟

چرا نگرانی لیزر بیکینی دختر برای خانواده‌ها مهم است؟

واقعیت این است که همیشه در طول تاریخ با پیدایش دستگاه‌هایی با امواج رادیویی و پرتوهای رادیو اکتیو این مسئله مطرح بوده که آیا این امواج در کنار توانایی و قابلیت‌های متعددی که برای بدن دارند مضر هم بوده‌اند یا خیر. امروزه مسئله اصلی این است که احتمالاً این امواج بر روی دختران جوان عوارضی داشته و با وجود اینکه متخصصان این امر هیچ منع استفاده‌ای در صورت رعایت نکات ایمنی برای دختران جوان و حتی زنان باردار قائل نیستند اما به دلیل نامعلوم بودن عوارض امواج این دستگاه‌ها و همچنین رابطه پنهانی که بین استفاده متعدد از این نوع دستگاه و افزایش روز افزون انواع بیماری‌های زنان، ناباروری و البته سرطان وجود دارد؛ هنوز متخصصان به دلیل عدم دستیابی به نتایج قطعی هشدارهای لازم مراقبتی را به خانواده‌ها و مخصوصاً دختران جوان نزدیک به سن ازدواج در استفاده از این نوع دستگاه‌ها می‌دهند و از آنها می‌خواهند که در استفاده از انواع لیزرها خصوصاً در نقاط حساس بدن مانند لیزر موهای زائد زیر بغل، سینه و لیزر بیکینی دختر در صورت امکان محدودیت‌هایی ایجاد کنند و یا حداقل توصیه‌های لازم را جدی بگیرند.

عوارض لیزر بیکینی دختر
عمق نفوذ اشعه بر پوست بیش از سطح رشد موها نبوده و به هیچ عنوان این اشعه نخواهد توانست که به اندام‌های داخلی بدن برسد

چند نکته مهم بهداشتی، مراقبتی در مورد استفاده از دستگاه‌های لیزر قدیمی و جدید
نکته مهم در مورد استفاده از دستگاه‌های قدیمی لیزر نواحی تناسلی و نقاط مختلف بدن این است که این نوع دستگاه‌ها به خاطر امواج هجومی قوی و قدرتمندی که در مقابل دستگاه‌های جدید دارند امکان ایجاد حساسیت، بروز التهاب، دردهای عمیق‌تر و البته ایجاد سوختگی بیشتری خواهند داشت که این مورد از زمان پیدایش و تولید دستگاه‌های جدید دایود و الکس کمتر دیده شده است یا در مواردی نیز به طور کلی از بین رفته است و شاید عوارضی که پس از استفاده از دستگاه‌های قدیمی در کاربران به وجود می‌آمد عاملی در عدم استفاده از آنها و یا ایجاد محدودیت در استفاده از آن و تولید محصولات جدید با عیوب کمتر بوده است. عامل دیگر ایجاد حساسیت‌های شدید و عوارض دیگر است که به شکل بعضی ناهنجاری‌ها و بیماری‌ها دیده می‌شود. شاید عدم استفاده از این دستگاه تحت نظر متخصصین امر و به صورت غیر اصولی و غیر بهداشتی در آرایشگاه‌ها عامل ایجاد بیماری‌های متعدد ناشی از عدم اصول مراقبتی و بهداشتی بوده است. بله این مسئله قطعاً صحیح است که استفاده از دستگاه‌های قدیمی موسوم به (آی پی ال) به دلیل ایجاد عوارض بی‌شمار، ایجاد حساسیت، افزایش احتمال سوختگی‌های شدید، احتمال بروز و پیدایش بیماری‌های انگلی و قارچی منسوخ و از رده خارج گشته‌اند.

عوارض لیزر بیکینی بر بارداری

از آنجایی که اشعه لیزرهای (الکس) و سایر لیزرهای مدرن امروزی از نوع امواج متراکم نوری بوده که طول موج کم و قابلیت کنترل نیز دارند؛ بنابراین اگر تحت نظر یک متخصص علم زیبایی در کلینیکی مجهز و تحت مراقبت‌های لازم با حفظ اصول ایمنی صورت بگیرد قطعاً بی‌خطر خواهد بود.

عمق نفوذ اشعه بر پوست بیش از سطح رشد موها نبوده و به هیچ عنوان این اشعه نخواهد توانست که به اندام‌های داخلی بدن برسد و ایجاد مشکل کند. بنابراین استفاده از لیزر در ناحیه تناسلی خانم‌ها هیچگونه اثر سویی بر رحم و دیگر ارگان‌های مسئول باروری نداشته و به هیچ عنوان منجر به نازایی و ناباروری نمی‌شود. همچنین استفاده از این نوع دستگاه‌ها هیچ گونه عارضه‌ای در اندام تناسلی آقایان نیز ایجاد نمی‌کنند پس با خیال راحت و بدون هیچ گونه ناراحتی می‌توانید از هر دو نوع این دستگاه استفاده کنید.

عوارض لیزر بیکینی بر بارداری
لیزر ناحیه تناسلی هیچگونه عارضه جدی درازمدتی نظیر نازایی، افزایش شانس‌ سرطان‌های رحم و اندام‌های جنسی و کاهش میزان باروری نخواهد داشت

نحوه عملکرد دستگاه لیزر (الکساندرایت)
عملکرد این دستگاه‌ها بدین گونه بوده است که با استفاده از تابش لیزر به بدن و در واقع پرتو درمانی با استفاده از تابش غیر یونیزه در پوست تولید گرما نموده که این عملکرد در نهایت با غیر فعال سازی رشد فولیکول مو و سست و شکننده سازی ریشه فولیکول‌های موهای زائد بنیاد موها را از ریشه نابود می‌سازند. سطح نفوذ پرتوها و انرژی، محدود به لایه سطحی پوست بوده و هیچ گاه منجر به هیچ گونه عمل تهاجمی و جهش سلولی در بافت‌های داخلی بدن نمی‌گردد و حتی یک مورد نیز خطر ابتلا به سرطان یا ایجاد آن در دنیا گزارش نشده است.
مزایا و معایب لیزر بیکینی
همانگونه که قبلاً به آن اشاره شد، لیزر ناحیه تناسلی هیچگونه عارضه جدی درازمدتی نظیر نازایی، افزایش شانس‌ سرطان‌های رحم و اندام‌های جنسی و کاهش میزان باروری نخواهد داشت. حتی در مواردی دیده شده که عوارض ناشی از تراشیدن مو با تیغ همچون ایجاد جوش، افزایش شانس ابتلا به عفونت‌های قارچی، شپشک‌ها و زگیل‌های تناسلی و زخم و خونریزی را نیز ایجاد نکرده است.

علاوه بر رفع موهای زائد ناحیه تناسلی و عدم رشد مجدد آن از دیگر مزایای لیزر بیکینی میتوان به عدم تهاجمی بودن این روش در رفع موها، کاهش و رفع تیرگی ناحیه تناسلی، کاهش عفونت‌های قارچی، جلوگیری از ایجاد زخم و خونریزی، عدم تشکیل موهای زیر پوستی، بهبود کیفیت روابط جنسی و رضایت جنسی در زنان متاهل را بیان داشت.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از مطالب زیر کمک بگیرید:

آیا لیزر بیکینی ضرر دارد؟ بررسی عوارض لیزر بیکینی

لیزر موهای سفید چانه

معرفی لیزر خانگی تریا پریسیژن

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.