دو عکس از ایراندخت، دختر زیبای احمدشاه قاجار

دو عکس از ایراندخت دختر بزرگ احمدشاه قاجار(تصاویر از مجموعه نصرت مظفری)

ایراندخت قاجار

ایراندخت قاجار

ایران دخت دختر همسر اول احمد شاه زنی بسیار زیبا و مورد توجه بود…یکی از کسانی که تمایل به ازدواج با ایراندخت داشت محمد رضا پهلوی بود. محمدرضا پهلوی هم زمانی که در سوئیس بود ایراندخت را می بیند و سخت دلباخته او میشود. زمانی که به ایران بر میگردد با پدر خود رضاشاه، ازدواج با ایراندخت را مطرح می کند اما با او مخالفت می شود، رضاشاه معتقد بود آب پهلوی و قاجار به یک جوی نمی رود….
ایراندخت ازدواج می کند و صاحب سه فرزند و بعد از مدتی از همسرش جدا می شود و همزمان با این اتفاق شاه هم از فوزیه جدا می شود و جالب است که مجددا شاه ازدواج با ایراندخت را مطرح می کندولی این بار حضور سه فرزند مانعی برای این ازدواج است….
گفته می‌شود بدرالملوک مادر ایراندخت بسیار زیبا بود و احمدشاه به او علاقهٔ بسیار داشت. اغلب او را به تالار آیینه کاخ گلستان می‌برد و به انعکاس عکس او در آینه‌ها می‌نگریست و می‌گفت: «در این‌جا من فقط یک بدری ندارم؛ بلکه هزاران بدری دارم».

مطالب پیشنهادی
4 نظر
 1. Rajab

  تف بر سلسله ی قاجار که ایران را به باد داد

  1. ناشناس

   خوشگل زیادپیدامیشه تودنیااما…

  2. فرشید

   اگه سواد تاریخی داشتی میدونستی که قبل از اقامحمدخان ایران یکپارچه ای وجود نداشت.این آقا محمدخان بود که با تیزهوشی و لشکرکشیهای فراوان تکه های جدا از هم ایران رو در قالب یک کشور واحد جمع آوری کرد پس اگه هم بعدها قسمتهایی از دست رفت همونهایی بوده که اقامحمدخان به دست آورده بود.

   1. ناشناس

    شما مثلا سواد داری!!؟ایران زمان کریم خان زند از هم گسیخته بود!!؟؟ جک میگی بخندیم?

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.