چگونه رئیس خود را تحت تاثیر قرار دهید؟

فکرش را بکنید که نیرویی داشتید که می توانستید هر کسی را که میـخواستید متقاعد به انجام کارهای دلـخواهتان می کردید. اکثر افراد برای گذاشتن تاثیری مثبت بر رئیس و ناظر جدید خود در تکاپو و تلاش هستند، درحالیکه تعدادی از رئیس ها نیز قادر به تاثیر گذاشتن بر کارمندان جدید و شرکت جدید خود نیستند، و به همین خاطر مدت زیادی نمی توانند در یک شرکت دوام بیاورند. ۵ نکته فوق‌العاده زیر را بخوانید و آماده شوید که رئیس و همکاران خود را در هفته اول کار تحت تاثیر قرار دهید.

۱. تا جایی که می‌توانید، بیاموزید
به شما اطمینان می‌دهم که هفته اول کاری مملو از آموزش خواهد بود، رگباری از اطلاعات در پیش خواهد بود. کاملاً منطقی است و همانطور که می‌دانید، قدم می‌زنید و تا جایی که امکان دارد اطلاعات کسب می‌کنید. لیسا اینچنین شرح می‌دهد که، یادگیری سریع کلید تحت تاثیر قرار دادن اطرافیان در شغل جدیداست، بنابراین سبک یادگیری خود را بیاموزید. نمی‌دانید که چگونه اطلاعات را پردازش کنید؟ از یک تست آنلاین بهره ببرید تا نتایج شنیداری، دیداری یا حرکتی را بررسی کنید. از نتایج در راستای رسیدن به هدف خود بهره ببرید.

۲. دریابید که کجا می‌توانید سریع‌تر تاثیرگذار باشید
هرچه افکارتان بیشتر در راستای اهداف شرکت باشد، بهتر است. لیسا خاطر نشان می‌سازد که، در طول اولین هفته بیشتر زمان شما صرف یادگیری زیرو بم‌ها می‌شود، اما اگر از آن‌ها در راستای منافع شرکت بهره نبرید، مانع از پیشرفت و ترفیع سریع شما خواهد شد. او همچنین به ما گفت که، اگرچه ایده‌های شما درباره نحوه تاثیرتان در حرفه جدید فرضی است، اما باهوش باشید و از هفته‌های نخست برای تحقق فرضیات خود بهره جوئید. بدین ترتیب راه‌های موفقیت شرکت را کشف خواهید کرد.

۳. حتی‌الامکان خود را به افراد متعددی معرفی کنید
نهراسید که در کجا با دیگران ملاقات می‌کنید در آشپزخانه، در آبدارخانه یا آسانسور، لیسا پیشنهاد می‌کند که فقط لبخند بزنید، سلام کنید و گفتن اینکه من کارمند جدید هستم، باعث می‌شود تا افراد متعددی نیز خودشان را به شما معرفی کنند، بدین ترتیب نکات مهمی درباره شرکت می‌آموزید و در مواقع لزوم از یاری دیگران بهره‌مند می‌شوید. دوستانه رفتار نمودن نه تنها کمک می‌کند تا دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، بلکه کمک می‌کند تا احساس راحتی بیشتری در شرکت داشته باشید.

۴. کمک بخواهید
یک یا دو هم گروهی انتخاب کنید که حتی‌الامکان آن‌ها نیز جدیداً به شرکت پیوسته باشند، از توصیه‌ها یا دیدگاه‌های آن‌ها درباره موارد خاص بهره‌مند شوید و از آن‌ها نکات جدید بیاموزید. لیسا می‌گوید، نشان دهید که به آن‌ها اطمینان دارید و نظراتشان ارزشمند است تا روابط دوستانه‌ایی را پایه‌ریزی کنید. این امر همچنان نشان می‌دهد که خود را وقف شغل جدید نموده‌اید.

۵. از شرکت خارج شوید
اینکه شما کارمند جدید هستید موجب نمی‌شود تا تصور کنید که به میز خود زنجیر شده‌اید. لیسا معتقد است، به همگروهی‌ها پیشنهاد کنید که نهار را خارج از شرکت صرف کنید، و ساعات خوشی را با آن‌ها سپری کنید، یا با برخی همکاران والیبال بازی کنید. خروج از محیط کار اداری نه تنها جنبه جالب شخصیت شما را به همکاران نشان می‌دهد، بلکه موجب می‌شود تا یکدیگر را بهتر بشناسید.

منبع: آی بانو

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.