عوارض و خطرات خوابیدن با موهای خیس

عده ای از افراد عادت دارند قبل از خواب دوش می گیرند، این یک راه عالی برای استراحت بدن و بهبود کیفیت خواب است. همچنین باعث کاهش تنش عضلات بدن می شود و استرس را کاهش می دهد. با این حال، قبل از خواب حتما موهای خود را خشک کنید، در غیر این صورت نه تنها فوایدی عایدتان نمی شود بلکه دچار عوارض زیر هم می شوید:

سر درد
همانطور که رطوبت موجب تغییرات شدید در بدن می شود، خوابیدن با موهای خیس می تواند سردرد شدید ایجاد کند. بستن حوله به موها قضیه را بدتر می کند، زیرا رطوبت به مدت طولانی به دام می افتد و موهای شما به مدت زیادی مرطوب می ماند. زیرا مرطوب ماندن موها باعث تاثیر در گردش خون می شود و بدین ترتیب باعث سر درد می گردد.

شکستن موها
اگر می خواهید موهایتان قوی و سالم باشند، باید از خوابیدن با موهای خیس اجتناب کنید. این امر باعث ضعف جدی در رشته های مو در طول زمان می شود و زمینه را برای شکستن و ریزش موها مهیا می کند.

موهای چرب
چند ساعت خواب با موهای مرطوب باعث افزایش مقدار روغن در مو می شود و باعث ایجاد یک لایه چسبنده می شود. این نتیجه از تغییر دانه های روغنی است و باعث می شود تعادل pH در پوست سر به هم بخورد. در نتیجه هنگامی که شما صبح از خواب بلند می شوید، موهای نامرتب و چرب خواهید داشت.

آلرژی و سرما خوردگی
تغییرات در دمای بدن هنگام خواب با موهای مرطوب می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند و باعث ایجاد شرایطی مانند آلرژی و سرماخوردگی شود. رطوبت مو چند ساعته مکانیزم دفاعی را تضعیف می‌کند و به ویروس‌ها و باکتری‌ها اجازه حمله می‌دهد.

درد عضلانی
علت درد عضلانی با بسیاری از شرایط مرتبط است، اما خوابیدن با موهای خیس نیز تاثیر زیادی در این موضوع دارد. تغییرات در دمای بدن باعث مشکلات گردش خون، افزایش اسپاسم عضلانی و تنش می شود.

عفونت قارچی پوست
یکی دیگر از عوارض خوابیدن با موی خیس، ابتلا به عفونت قارچی است. خوابیدن با موهای مرطوب، خطر ابتلا به عفونت‌های پوست را افزایش می‌دهد. سعی کنید موهای خود را در روز بشویید و شب‌ها قبل خواب دوش نگیرید. عفونت قارچی پوست، نوعی عفونت مسری بوده که باعث خارش وحشتناک شده و می‌تواند منجر به ریزش مو شود. زمانی که مو‌های خیس خود را روی بالش قرار می‌دهید، بالش گرم و مرطوب می‌شود. ترکیب موی مرطوب و بالش مرطوب موجب رشد قارچ خواهد شد.

خارش و تورم
قارچ های حاصل از خوابیدن با موهای خیس سبب خارش و تورم در ناحیه سر می شود. این می تواند به یک مشکل تکراری تبدیل شود و اگر به درستی درمان نشود، چند روز طول می کشد.

مطالب مرتبط:
تاثیر قهوه بر زیبایی پوست و مو

نکاتی درباره فر کردن مو

راه های درمان موخوره

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.