بهترین شیوه منجمد کردن سبزی ها

سبزی

دکتر آراسب دباغ مقدم؛ متخصص بهداشت موادغذايي

همه متخصصان تغذيه معتقدند موادغذايي و به خصوص سبزي‌ها بايد تازه مصرف شوند اما در زندگي ماشيني امروزي كه بيشتر زنان و مردان شاغل هستند و كمبود وقت، بيشتر موادغذايي، به صورت منجمد نگهداري مي‌شوند تا علاوه بر اينكه به‌راحتي در دسترس باشند، مدت زمان كمتري هم صرف طبخ آنها شود…

البته هنگام منجمدکردن موادغذايي، به خصوص سبزي‌ها، بايد به نكته‌هايي که در ادامه به برخي از آنها اشاره کرده?ايم، توجه شود:

1 -منجمد (فريز) کردن، از بهترين روش‌هاي نگهداري بعد از تازه‌خواري است، اما اگر مي‌خواهيد سبزي‌هاي منجمدشده کيفيت خوبي داشته باشند، پيش از هر چيز، ابتدا به کيفيت سبزي‌هايي که مي‌خريد و بعد انتخاب وسايلي که از آنها استفاده مي‌کنيد، دقت کنيد.

2 -چاقويي كه براي خردكردن سبزي به كار مي‌رود، بايد كاملا تيز باشد تا باعث آسيب و له‌شدن بافت سبزي نشود. هرچه سبزي با چاقو و ساير وسايل تيزتري خرد شود، ارزش غذايي آن بيشتر حفظ خواهد شد.

3 -بهتر است قبل از فريز کردن سبزي‌ها، آنها را چند دقيقه در آب گرم قرار دهيد. با اين کار، علاوه بر اينکه حجم سبزي‌ها کم مي‌شود و جاي کمتري را هم در فريزر خواهند گرفت، عمل آنزيم‌بري (بلانچينگ) هم انجام مي‌شود که مانع از تغييررنگ سبزي‌ها و تيره‌شدن آنها در فرايند انجماد خواهد شد.

4 -شرايط مناسب براي فريز کردن، زماني فراهم خواهد شد که فريزر، انباشته از موادغذايي نباشد و امكان گردش هواي سرد در اطراف مواد غذايي باشد زيرا نوسانات دمايي باعث مي‌شود موادغذايي و به خصوص سبزي‌ها به خوبي منجمد نشوند و كيفيتشان پايين بيايد.

5 -براي نگهداري سبزي‌ها در فريزر، حتما آنها را در ظروف food Grade (ظروف مخصوص نگهداري موادغذايي) يا كيسه فريزرهايي كه روي بسته‌بندي آن درج شده مناسب فريزكردن است، قرار دهيد. استفاده از اين ظروف و كيسه‌ها، مانع ورود مواد شيميايي از ظرف به موادغذايي مي‌شوند و سلامت مصرف‌كننده را به خطر نمي‌اندازند. در زير ظروف food Grade، طرحي از قاشق و چنگال حك شده است.

6 -بهتر است سبزي‌هاي فريزشده را در مدت زماني كوتاه (يعني حدود 2-1 ماه) در فريزر نگهداري كنيد تا علاوه بر اينكه ارزش غذايي‌شان حفظ ‌شود، هنگام طبخ هم طعم و مزه خود را از دست ندهند.

7 -حتما سبزي‌ها را در حجم کم و بسته‌هاي کوچک (يک وعده‌اي) منجمد كنيد؛ مثلا اگر قرار است سبزي‌پلو را در 4 وعده مصرف كنيد، حتما آن را در 4 كيسه بسته‌بندي يا در 4 ظرف مختلف قرار دهيد. متاسفانه يكي از اشتباه‌هاي خانم‌ها اين است كه سبزي را در حجم زياد بسته‌بندي و هنگام مصرف، آن را از فريزر خارج مي‌كنند و بعد از مدت زماني آن را به اندازه دلخواه برمي‌دارند و باقيمانده را دوباره در فريزر قرار مي‌دهند.
منبع: هفته نامه سلامت

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.