چند راهكار ساده برای كاهش مرگ‌ و مير ماهی های قرمز

ماهی قرمز1- افرادی كه از آگاهی لازم و لوازم مناسب جهت نگهداری ماهی قرمز برخوردار نیستند از این كار صرف‌نظر كنند یا بر آگاهی خود درباره اصول اولیه نگهداری از این موجود زیبا بیفزایند.
2- در صورت امكان ماهی قرمز را از فروشگاه‌های آبزی‌فروشی خریداری كنید و از خریدن آن از دستفروش‌ها، سوپرماركت‌ها و گل‌فروشی‌ها خودداری كنید.
3- از دست‌كاری و بازی با ماهی‌ها توسط كودكان جلوگیری كنید و به هنگام تعویض آب ظرف ماهی از گرفتن آنها با دست و وارد آمدن ضربه به آنها در هنگام خارج یا وارد كردن به ظرف خودداری كنید.
4- از نگهداری ماهی در اماكن خیلی گرم مثل كنار بخاری و شومینه یا داخل آشپزخانه یا خیلی سرد (مثل یخچال) خودداری كنید. همچنین از ریختن آب خیلی گرم یا خیلی سرد و قطعات یخ در ظرف ماهی خودداری كنید.
5- ظرف ماهی را در محلی قرار دهید كه هوای پاك و اكسیژن كافی داشته باشد.
6 – از دادن غذاهای مختلف مثل نان و بیسكویت و برنج و شیرینی و پفك و غیره به ماهی قرمز خودداری كنید و ترجیحا از غذاهای آماده مخصوص ماهی قرمز، روزانه حداقل دو وعده صبح و شب به میزان مناسب استفاده كنید. غذاها باید به مقداری ریخته شوند كه در حدود پنج دقیقه خورده شوند و اضافه آن در ظرف نماند چون باعث مسمومیت ماهی می‌شود.
7- آبی كه ماهی در آن نگهداری می‌شود نباید كدر شود و رنگ یا بوی غیرطبیعی پیدا كند. یك روز در میان آب ظرف ماهی را تعویض كنید. چند ساعت قبل از تعویض، آب مورد استفاده را در ظرفی جداگانه بریزید و بگذارید بماند تا گاز كلر آن خارج شود. اگر می‌بینید كه بیشتر ماهی‌ها در سطح آب شنا می‌كنند و حباب‌هایی را در سطح آب ایجاد می‌كنند، باید آب ماهی را با سرعت و دقت تعویض كنید.
8- از تغذیه بیش از حد ماهی خودداری كنید. همچنین از تجمع مانده‌ مواد غذایی در كف ظرف و تجمع مواد دفعی ماهی در ظرف جلوگیری كنید.
9- از هرگونه تغییر ناگهانی دمای آب، نور و اكسیژن خودداری كنید و از صدای زیاد و سایر عوامل استرس‌زا مثل تكان‌های شدید ظرف ماهی، تلنگر و ضربه به ظرف ماهی و تابش مستقیم آفتاب خودداری كنید.
منبع: روزنامه شرق

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.