یونانی پلو با مرغ

یونانی پلو با مرغمریم محمدی
اين غذا همانطور که از نامش پيداست يک غذاي يوناني است که البته به ذائقه ايراني نزديک است اما طعم متفاوت و لذيذ آن، باعث مي شود مشتري دائمش شويد. يوناني پلو سرشار از ويتامين هايي است که با سبزيجات تازه و معطر به بشقاب غذاي خانواده شما وارد مي شود و مي تواند جزو غذاهاي بسيار سالم قرار گيرد. به شرطي که تعادل را در روغن و ادويه هاي آن رعايت کنيد!

مواد لازم براي 6 نفر:

پياز ريز خرد شده 1 عدد بزرگ

سير ريز خرد شده 2 عدد

روغن 2 قاشق غذاخوري

برنج 2 و نيم پيمانه

دارچين 4/1 قاشق چايخوري

زيره 4/1قاشق چايخوري

زردچوبه نصف قاشق

آب مرغ 1 ليوان

گوجه فرنگي 2 عدد درشت

هويج ريز خرد شده 1 عدد بزرگ

نخودفرنگي نصف پيمانه

ذرت نصف پيمانه

فلفل دلمه رنگي خرد شده نصف پيمانه

سينه مرغ درشت 2عدد

پياز 1 عدد

آبليمو 3 قاشق غذاخوري

زعفران دم کرده 1 قاشق غذاخوري

نمک و فلفل به ميزان لازم

طرز تهيه:

پياز و سير را با روغن تفت دهيد تا طلايي شوند. برنج شسته شده را به روغن داغ اضافه کرده و دارچين و زيره و زردچوبه را به همراه نمک روي آن بريزيد و شروع به تفت دادن کنيد.

چند دقيقه بعد، آب مرغ را روي مواد بريزيد و به اندازه اي تنظيم کنيد که دو بند انگشت آب روي برنج باشد. کمي روغن ريخته و حرارت را زياد کنيد تا آب برنج تبخير شود. درست مثل مراحل دم کردن کته. حالا بايد گوجه ي خرد شده را که پوست آن را گرفته ايد، به مواد اضافه کنيد. سعي کنيد زياد هم نزنيد تا برنج ها له نشوند. حالا برنج را دم کنيد و در اين فاصله، هويج، نخودفرنگي و ذرت را با حرارت ملايم با کمي روغن و آب بپزيد به طوري که بعد از پخت آب نداشته باشند. سبزيجات را به جاي آب پز مي توانيد بخار پز هم بکنيد. در اواخر پخت فلفل دلمه اي ها را افزوده و تفت دهيد. نمک، فلفل و در صورت تمايل آويشن يا پونه بزنيد تا طعم دار شوند. در پايان پخت 2 قاشق غذاخوري آبليمو را هم اضافه کنيد.

مرغ را با پياز و نصف ليوان آب بپزيد و در اواخر پخت نمک، فلفل و کمي آبليمو به آن اضافه کنيد تا طعم دار شود. سپس آن را رشته رشته کرده و با زعفران دم کرده و 1 استکان آب روي حرارت بگذاريد تا رنگ مرغ کمي طلايي شود. در پايان سبزيجات آماده را با پلوي دم کشيده مخلوط کرده و در ظرف مورد نظر بريزيد و مرغ هاي رشته شده را لا به لاي برنج قرار دهيد. در صورت تمايل مي توانيد ديس غذا را با جعفري خرد شده و کمي نعناع تزئين کنيد.

منبع: روزنامه اطلاعات

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.