طرز تهیه بستنی ماستی ریواس با طعم زنجبیل

بستنی ماستیطرز تهیه بستنی ماستی ریواس با طعم زنجبیل:

بستنی ماستی ریواس با طعم زنجبیل یکی از نمونه هایست که هم چربی کمی دارد و هم سرشار از کلسیم و پتاسیم است. درضمن وجود زنجبیل در تهیه این بستنی، برای هضم غذا و ناراحتی های معده و روده نیز مفید است.

مواد لازم برای بستنی ماستی ریواس با طعم زنجبیل:

ماست کم چرب: ۳۰۰ گرم
پنیر ماسکارپونه: ۲۰۰ گرم
ریواس خردشده: ۳۵۰ گرم
عسل: ۳ قاشق سوپ خوری
زنجبیل تازه: ۳ تکه کوچک (خلالی شده)

روش تهیه بستنی ماستی ریواس با طعم زنجبیل:

ابتدا ماست و پنیر ماسکارپونه را در ظرفی  بلوری ریخته و با همزن دستی یا برقی خوب با هم مخلوط کنید. بعد ظرف را به مدت ۱ ساعت داخل فریزر قرار دهید.
در این فاصله، ریواس و زنجبیل را به همراه عسل در قابلمه ای بزرگ ریخته و ۵ قاشق سوپ خوری آب به آن اضافه کنید. بعد در ظرف را گذاشته و قابلمه را روی شعله کم اجاق گاز به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید تا ریواس و زنجبیل نرم شده و بپزند. بعد از آن، قابلمه را از روی گاز برداشته و کنار بگذارید تا سرد شود.
مخلوط ریواس، زنجبیل پخته و سردشده را داخل دستگاه غذاساز ریخته تا به پوره ای یکدست تبدیل شود.
حالا مخلوط ماستی را که نیمه یخ زده شده است، از فریزر بیرون آورده و به پوره ریواس و زنجبیل در دستگاه غذا ساز اضافه کنید. دوباره دستگاه را روشن کرده تا همزمان با مخلوط شدن ماست با پوره ریواس و زنجبیل، یخ های ماست هم خرد شود.
و در آخر مخلوط حاصل را دوباره داخل ظرف مخصوص فریزر ریخته و به مدت ۲ ساعت دیگر در فریزر بگذارید. پس از این مدت، مواد را با قاشق با هم مخلوط کرده، دوباره ظرف را در فریزر بگذارید و صبر کنید تا بستنی کاملا سفت شود و بعد سرو کنید.

نکته:
رنگ صورتی بستنی به خاطر استفاده از ریواس قرمز است. اگر ریواس شما قرمز نبود، در مراحل درست کردن بستنی، کمی رنگ قرمز خوراکی به آن اضافه کنید.
برای اینکه قالب زدن بستنی راحت تر شود، ۱۵ دقیقه قبل از سرو آن را از فریزر بیرون آورده و در یخچال بگذارید.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.