طرز تهیه رولت بستنی کاکائویی

رولت بستنی کاکائوییوقتی قرار است به جای خامه داخل کیک‌ها و شیرینی‌های تر از بستنی استفاده شود، آن دسر فارغ از شکل ظاهری‌اش به کیک بستنی تغییر نام پیدا می‌کند. این رولت بستنی هم در واقع نوعی کیک رولتی است که به جای خامه در آن از بستنی استفاده شده و یک دسر کاملا تابستانی است. امیدوارم آن را تهیه کرده و از خوردن آن لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه رولت بستنی کاکائویی:

تخم‌مرغ: ۵ عدد
آرد: ۵ قاشق سوپ خوری
بیکینگ پودر: ۱ قاشق مربا خوری
وانیل: نوک قاشق چای خوری
پودر قند: ۵ قاشق سوپ خوری
بستنی کاکائویی: ۵۰۰ میلی لیتر
خامه صبحانه شکلاتی: ۱ بسته

طرز تهیه رولت بستنی کاکائویی:

ابتدا تخم‌مرغ‌ها را شکسته، زرده و سفیده آنها را از هم جدا کرده و در ظرف‌های جدا بریزید. سفیده‌ها را با همزن برقی آن‌ قدر بزنید تا سفت شود. به‌ طوری که وقتی کاسه را برمی‌گردانید، از کاسه جدا نشود.
داخل ظرفی که زرده ها هستند پودر قند و وانیل را اضافه کرده و با همزن برقی بزنید تا خمیری سفید و یکدست به دست آید. بعد زرده‌ها و سفیده‌ها را در ظرفی بزرگتر با هم مخلوط کنید. البته باید سفیده‌ها را به آرامی وارد کاسه زرده‌ها کنید و ملایم با یکدیگر مخلوط کنید تا پف آن نخوابد.
آرد را با بکینگ پودر مخلوط کرده، با الک به ترکیب تخم‌مرغ‌ها اضافه کرده و خوب هم بزنید تا یکدست شود.
فر را روشن کرده و با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. کف سینی فر را با کاغذ روغنی پوشانده و با دست روی سطح کاغذ روغنی را کمی چرب کنید. مایه آماده شده را روی کاغذ روغنی ریخته و با پشت قاشق آن را خوب صاف کنید. بعد سینی را در طبقه وسط فر گذاشته و به مدت ۳۰ دقیقه حرارت دهید تا نان رولت پخته شود. بعد از آماده شدن نان رولت، سینی را از فر خارج کرده و کمی پودر قند روی نان بپاشید. یک حوله بزرگ آماده کرده و روی آن یک کاغذ روغنی پهن کنید و روی سینی فر قرار دهید و با کمک حوله و کاغذ روغنی زیر نان، نان را روی حوله (در واقع روی کاغذ روغنی دوم) برگردانید. حالا به آرامی کاغذ زیر نان را جدا کرده، نان را با کمک حوله لوله کنید و به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار دهید.
بستنی را از فریزر درآورده، مدتی در دمای اتاق بگذارید تا نرم شود و بتوانید به راحتی آن را روی نان پهن کنید. نان آماده و خنک شده را از یخچال خارج کرده و روی سطح صافی پهن کنید. بستنی نرم شده را به طور یکنواخت روی نان پخش کنید. وقتی همه سطح نان به بستنی آغشته شد، دوباره با کمک حوله نان را لوله کنید. نان بستنی رول شده را با فویل آلومینیومی بپوشانید و خوب بسته‌بندی کنید و بعد در فریزر قرار دهید. تقریبا باید ۳ ساعت در فریزر بماند تا آماده شود. بعد از این مدت رولت بستنی آماده را از فریزر خارج کرده، فویل را از دور آن با دقت باز کرده و با خامه تزئین کنید.
به این صورت که خامه را کمی با چنگال بزنید تا یکدست شود، بعد آن را در قیف مخصوص یا کیسه پلاستیک ریخته و از یک گوشه آن سوراخی کوچک ایجاد کرده و به شکل دلخواه روی رولت را تزئین کنید. بعد رولت بستنی را برش زده، نوش جان کنید.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.