طرز تهیه خورشت هلو

خورشت هلومواد لازم برای تهیه خورش هلو:

هلو: ۵ ‌عدد
ران مرغ: ۲ عدد
سینه مرغ: ۱ عدد
روغن: ۱ پیمانه
نمک: به میزان لازم
پیاز ریز شده: نصف پیمانه
آب لیموی تازه: ۴ قاشق سوپخوری
آرد: ۱ قاشق سوپخوری
زعفران حل شده: ۱ قاشق سوپخوری
آلو بخارا بدون هسته: ۶ عدد
شکر: ۱ قاشق مرباخوری

طرز تهیه خورش هلو:

ابتدا تکه های مرغ را شسته و پوست شان را جدا کرده و آنها را نصف کنید. سپس با ۲ قاشق سوپخوری روغن و نصف قاشق مرباخوری نمک مرغ را مزه دار کرده و به مدت ۱ ساعت در یخچال بگذارید.
پیاز را با ۳ قاشق سوپخوری روغن تفت دهید تا طلایی شود. بعد تکه‌های مرغ را اضافه کرده و آنها را تفت دهید. کمی آب داغ اضافه کنید تا روی سطح مرغ را بگیرد و بگذارید مرغ بپزد.
بعد از پخت کامل مرغ آب لیموی تازه، شکر و زعفران را به خورش اضافه کنید. آرد را در یک کاسه با ۳ قاشق آب سرد حل کرده، سپس آن را به خورش اضافه کنید و صبر کنید تا خورش کمی جا بیفتد. در این زمان آلو بخاراها را شسته و آنها را به مدت ۱۵ دقیقه داخل آب جوش خیس کرده، سپس به خورش اضافه کنید.
هلوها را پوست بگیرید، هسته آنها را گرفته و آنها را خرد کنید. هلو های خرد شده را در یک تابه با ۳ قاشق سوپخوری روغن تفت داده تا طلایی شوند، سپس آنها را به خورش اضافه کنید تا پخته شوند ولی مواظب باشید تا له نشوند. خورش را بچشید و در صورت نیاز آب لیمو و شکر بیشتری اضافه کنید. وقتی خورش آماده شد آن را در ظرف مورد نظر بریزید و سرو کنید.

نکته:
به جای هلو از کمپوت هلو هم می‌توانید استفاده کنید و آب کمپوت هلو را برای پخت مرغ استفاده کنید. در صورت استفاده از کمپوت، شکر را حذف کنید.

مطالب پیشنهادی
یک نظر
  1. کوثر

    عالی بسیار خوشمزه است

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.