طرز تهیه بستنی سنتی زعفرانی

بستنی سنتی زعفرانیمواد لازم برای تهیه بستنی سنتی زعفرانی:

شیر پر چرب: ۱ لیتر
شکر: ۴۰۰ گرم
ثعلب: یک قاشق غذاخوری
گلاب: نصف پیمانه
خلال پسته: به میزان لازم
خامه و زعفران: به میزان لازم

طرز تهیه بستنی سنتی زعفرانی:

قبل از هر کاری ۱۰۰ گرم خامه را داخل یک کیسه فریزر خالی کرده و با دست خوب پهن کنید، به قطر یک تا دو میل بیشتر نشود. بعد داخل فریزر بگذارید تا کاملا ببندد.
شیر را داخل ظرفی ریخته و روی حرارت گذاشته تا کمی گرم شود. شکر و ثعلب را با هم مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا وقتی داخل شیر ریخته شد، گلوله نشود.
وقتی شکر و ثعلب با هم مخلوط شدند، آرد را به آرامی افزوده و سپس به تدریج شکر را به شیر اضافه کرده و با همزن دستی بزنید. بعد دوباره شکر و هم زدن را ادامه دهید.
این مایه باید خوب زده شود. طوری که تغییر شکل شیر را کاملا حس کنید، شیر باید حالت کشدار شود.
در این مرحله گلاب و زعفران را به آن اضافه کنید. توجه داشته باشید که بعد از بستن بستنی رنگ آن روشنتر می شود بنابراین رنگی که مد نظرتان هست یک کم باید بیشتر باشد.
مایه ما به مرحله ای رسیده که باید به آن سرما بدهیم. کسانی که بستنی ساز دارن این مایه را بریزن تو مخزن بستنی سازشون درش را ببندن اگر یخ لازم داره بریزن دورش اگر نه که هیچ و روشنش کنند به مدت ۴۰ تا ۵۰ دقیقه بعد بیرون بیاورید و به  آن خلال پسته و خامه خرد شده اضافه کنید. سپس به مدت ۷ تا ۸ ساعت بستنی را داخل یخچال قرار داده، بعد نوش جان کنید.
اما دوستانی که بستنی ساز ندارند. مایه را با همین ظرف داخل فریزر گذاشته و هر ۵  دقیقه یک بار بیرون آورده و با همزن دستی مخلوط کرده تا یخ نزند. وقتی بست و به این حالت داخل عکس رسید، کافیست چون دیگر یخ نمیزند.
بعد از آماده شدن به آن خلال پسته و خامه ای را که داخل فریزر گذاشته اید، ریخته و چند ساعتی در یخچال بگذارید.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.