طرز تهیه آبنبات چوبی انار

مواد لازم برای تهیه آبنبات چوبی انار:

آب انار ترش: یک دوم لیوان
شکر دانه ریز: یک لیوان
پودر تارتار: یک هشتم قاشق چایخوری
رنگ قرمز خوراکی: به میزان لازم
قالب سیلیکونی آبنبات و شکلات: به تعداد

نکته:
نکته۱: پودر تارتار از کریستالیزه شدن و شکرک زدن شکر جلوگیری می‌کند، قابل حذف است و به جای آن می‌توانید از همان مقدار آبلیمو استفاده کنید. تارتار را از لوازم قنادی فروشی تهیه کنید.
نکته۲: تعداد آبنبات‌ها بستگی به سایز قالب‌ها دارد.
نکته۳: پخت بیش از حد مایع آبنبات و شعله زیاد، باعث تیره شدن رنگ آب انار می‌شود و شکر طعم کاراملی و سوخته می‌گیرد. تمامی مراحل با شعله بسیار ملایم انجام شود.

طرز تهیه آبنبات چوبی انار:

نصف لیوان آب انار را در قابلمه بریزید و روی شعله بسیار ملایم قرار دهید تا زمانی که حجم آب انار نصف شود. اگر آب انار ترش نبود حتماً مقداری آبلیمو اضافه کنید که آبنبات ترش مزه‌ای داشته باشید. شعله حتماً باید بسیار کم باشد تا رنگ آب انار تیره نشود. آب انار که نصف شد، یک لیوان شکر دانه ریز و پودر تارتار را اضافه کنید و چند دقیقه صبر کنید تا شکر کاملاً ذوب شود. نیازی به هم زدن نیست و می‌توانید خیلی آرام قابلمه را تکان دهید تا به ذوب شدن شکر کمک کنید. شکر که مایع شد، با برس خیس اطراف ظرف را مرتب تمیز کنید که کریستال‌های شکر وارد مایع نشود و در نهایت باعث شکرک زدن آبنبات نشود. اگر به دماسنج آشپزخانه دسترسی دارید، دمای مایع را تست کنید تا زمانی که دما به ۳۰۰ درجه فارنهایت برسد به پخت با شعله بسیار ملایم ادامه دهید. در صورتی که به دماسنج دسترسی ندارید، یک کاسه آب یخ کنار دست خود داشته باشید و گاهی یک قطره از مایع را در کاسه بریزید و چند لحظه صبر کنید، اگر آبنبات داخل کاسه سریعاً سفت شد و حالت شکننده آبنباتی داشت به پخت پایان دهید. آبنباتی که در کاسه سفت شده را با دندان تست کنید، اگر نرم بود همچنان به پخت ادامه دهید تا زمانی که ترد و شکننده شود. آبنبات که آماده شد، می‌توانید یک قطره رنگ خوراکی قرمز ژله‌ای یا پودری به آن اضافه کنید تا خوشرنگ‌تر شود. مایع را داخل قالب سیلیکونی آبنبات بریزید و چوب آبنبات را داخل قالب قرار دهید، قالب‌ها نیازی به چرب کردن ندارند. اجازه دهید قالب‌ها چند ساعت در محیط بمانند تا آبنبات کاملاً سفت شود. سپس براحتی از قالب خارج و سرو کنید.

مطالب مرتبط:
طرز تهیه دسر مگنولیا

طرز تهیه دسر کرم نارنگی

طرز تهیه دسر یاقوتی

منبع: مجله ایران بانو

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.