تغذیه مناسب برای دانش آموزان در زمان امتحانات

توجه به تغذیه دانش آموزان در زمان امتحانات بسیار مهم و ضروری می باشد با اینکه درس خواندن کودکان چندان نیاز کودکان را به انرژی افزایش نمی دهد، اما استفاده از غذای مناسب و مفید برای او ضروری می باشد. دانش آموزان و حتی بزرگسالان نیاز دارند در طول امتحانات مواد غذایی مصرف نمایند که مواد مغذی مورد نیاز آنها را تامین نماید تا بتوانند سریعتر بیندیشند و حافظه بهتری داشته باشند.

* مصرف غذاهای چرب و سرشار از روغن و غذاهای پرادویه به زمان بیشتری برای هضم شدن نیاز دارند و دانش آموز را تنبل می نماید و نباید پیش از امتحان از آنها استفاده نماید.

* بادام دانه ای با ارزش برای افزایش تقویت حافظه است و به حفظ آن نیز کمک می نماید. می توان بادام را در طول شب خیساند و صبح پوست آن را گرفت و با عسل طبیعی یا شیر به دانش آموز داد.

* مصرف انگور نیز باعث تقویت اعصاب، مغز، هوش و حافظه می گردد.

* خرما به دلیل داشتن کلسیم و فسفر فراوان موجب تقویت سلولهای عصبس و مغز و فعالیت های فکری می باشد.

* استفاده از میان وعده های سبک و مغذی مانند میوه ها، آبمیوه های طبیعی، شیر ها و مغز ها نیز برای از بین بردن خستگی دانش آموزان مفید است.

* رفتن دانش آموزان به جلسه امتحان با شکم خالی و گرسنه باعث عدم تمرکز او در جلسه امتحان می شود.

* سعی نمائید غذا دادن به کودکان را در وعده های کوچک و سبک انتخاب نمائید چون بچه ها دارای معده کوچک تری نسبت به بزرگسالان می باشند و دادن وعده های غذایی سنگین و حجیم در طول روز و در دفعات کم باعث خواب آلودگی دانش آموز شده و او را بی حال می نماید.

منبع: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.