چند نوع ته دیگ خوشمزه خانگی

ته دیگته دیگ از آن دسته خوراکی های خاص ایرانی است که طرفداران بسیاری دارد. مواد اولیه ای مثل مغزدانه ها، کدو و بادمجان، خمیر نان و البته سیب زمینی نقش اول را در مواد اولیه تهیه ته دیگ از آن خود کرده است. در مطلب زیر با انواع ته دیگ آشنا می شوید:

ته دیگ زعفرانی:

برنج را آبکش کرده و کف قابلمه را نصف فنجان روغن مایع، نصف فنجان آب سرد و نصف فنجان هم زعفران آب کرده پر رنگ بریزید و بعد برنج آبکش شده را روی آن ریخته، دم کنی گذاشته و شعله را متوسط بگذارید تا برنج دم بکشد و ته دیگ جا بیفتد.

ته دیگ نان:

کف قابلمه روغن ریخته و نان لواش یا سنگک را به شکل دلخواه کف قابلمه بچینید سپس برنج را روی نان ها بریزید و دم کنید.

ته دیگ خمیر نان باگت:

کف قابلمه روغن ریخته، سپس خمیر نان باگت را کمی مرطوب کنید به اشکال مختلف ته قابلمه بچینید. برنج را به آرامی روی آن بریزید و دم کنید.

ته دیگ نان تست:

نان تست را قالب بزنید یا به شکل دلخواه برش دهید و کف قابلمه بچینید. سپس روغن ریخته و برنج را روی آنها بریزید و دم کنید.

ته دیگ سیب‌زمینی:

کمی روغن کف قابلمه ریخته و سیب زمینی ها را روی آن بچینید. سپس برنج را روی آن بریزید. در تهیه این ته دیگ نباید سیب زمینی ها بیش از حد نازک باشند.

ته دیگ سیب زمینی کنجدی:

کف قابلمه کمی کنجد بپاشید. سیب زمینی ها را ورقه ای کرده یا قالب بزنید و روی کنجدها بچینید. کمی نمک بپاشید. سپس برنج را روی آنها بریزید و دم کنید.

ته دیگ سیب‌زمینی با زیره:

کمی روغن ته قابلمه بریزید، زیره را درون روغن بریزید و سیب زمینی ها را روی آنها بچینید. سپس برنج را روی آن بریزید.

ته دیگ سیب زمینی خلالی:

سیب زمینی ها را خلالی خرد کنید و تا حد امکان همه آنها یک اندازه هم باشند. آنها را ته قابلمه بچینید. نمک بپاشید و روی آنها برنج آبکش شده را بریزید.

ته دیگ سیب زمینی نگینی:

سیب زمینی ها را نگینی خرد کنید و تا حد امکان همه آنها یک اندازه هم باشند. آنها را ته قابلمه بچینید. نمک بپاشید و روی آنها برنج آبکش شده را بریزید.

ته دیگ سیب زمینی رنده شده:

سیب زمینی را درشت رنده کنید. بعد روغن کف قابلمه بریزید و پس از داغ شدن، سیب زمینی ها را بریزید و نمک و زعفران آب شده و کمی پودر سیر یا موسیر روی آنها بپاشید. سیب زمینی ها را کف قابلمه فشار دهید و سپس برنج را روی آنها بریزید و دم کنید.

ته دیگ بال مرغ:

ابتدا روی بال مرغ ها نمک و زردچوبه بزنید. سپس کمی روغن کف قابلمه ریخته، پس از اینکه داغ شد، بال مرغ ها را بچینید و برنج را روی آنها بریزید و دم کنید.

ته دیگ تخمه و کنجد:

برای تهیه این ته دیگ مقداری روغن و زردچوبه کف قابلمه ریخته، سپس مغز تخمه آفتابگردان و کنجد را روی آن بپاشید و برنج را روی این مواد بریزید. توجه داشته باشید، این ته دیگ زود آماده شده و حرارت بالا موجب سوختن آن می شود.

ته دیگ اسفناج:

برگ های تازه اسفناج را کف قابلمه بچینید یا اینکه اسفناجی که برای بورانی درست کرده اید را فشرده کنید و کف ظرف بچینید. برنج را روی آن بریزید و دم کنید.

ته دیگ کنجد و ماست:

کف قابلمه روغن ریخته، روی آن کنجد بپاشید. در یک کاسه متوسط، ماست را به همراه نمک و فلفل سیاه هم بزنید تا رقیق شود. کمی برنج به آن اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. مایه را آرام و با قاشق روی کنجد بریزید و به کف ظرف فشار دهید.

ته دیگ چوب شور:

کف قابلمه روغن ریخته، چوب شورها را روی آن بچینید. سپس برنج را روی آن بریزید و دم کنید.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.