طرز تهیه دلمه با مایکروفر

 دلمهمواد لازم برای تهیه دلمه با مایکروفر:

گوشت چرخ کرده: ۲۵۰ گرم
فلفل دلمه سبز: ۴ عدد
سبزی دلمه: نصف فنجان
برنج: نصف فنجان
لپه: از نصف فنجان کمتر
پیاز داغ عسلی: ۳ قاشق سوپ خوری
رب گوجه فرنگی: ۲ قاشق سوپ خوری
کره: ۳۵ گرم
زعفران: نصف قاشق مرباخوری
آب: ۱ فنجان
نمک و فلفل: به مقدار لازم

طرز تهیه دلمه با مایکروفر:

در ابتدای کار لپه را به مدت ۳ ساعت خیس کرده، سپس آن را همراه یک لیوان آب به مدت ۵ دقیقه با قدرت ۱۰۰ درصد بدون درب داخل مایکروفر قرار دهید تا بپزد. برنج را شسته سپس به ظرف لپه اضافه کرده و دو برابر حجم برنج روی آن آب ریخته و کمی کره و نمک به آن اضافه کنید و به مدت ۱۵ دقیقه با قدرت ۱۰۰ درصد داخل مایکروفر بگذارید.
گوشت چرخ کرده، پیاز داغ، نمک و فلفل را در ظرفی دیگر ریخته، آن را خوب مخلوط کرده و به مدت ۵ دقیقه با قدرت ۱۰۰ درصد  داخل مایکروفر قرار دهید، (در این فاصله آن را یکبار خوب هم بزنید.) سپس کمی رب گوجه را با آب جوش رقیق کرده به آن زعفران و کره اضافه کنید و به مدت تقریبا ۴ دقیقه با قدرت ۱۰۰ درصد داخل مایکروفر قرار دهید.
همه مواد فوق را در ظرفی بزرگ همراه با سبزی دلمه ریخته، خوب مخلوط کنید. بعد سر فلفل ها را به شکل دایره ببرید و بردارید و داخل آنها را خالی کرده، با مایه دلمه آماده شده آن را پر کنید و بعد سر فلفل را گذاشته و آنها را در یک ظرف مناسب بچینید. کمی از سس گوجه فرنگی را روی آن ریخته، درب ظرف را گذاشته و آن را به مدت تقریبا ۲۵ دقیقه با قدرت ۱۰۰ درصد داخل مایکروفر قرار داده تا پخته و دلمه آماده شود.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.