طرز تهیه بیف استروگانف

بیف استروگانف

فرزانه سوری، مجله ایران بانو

بیف استراگانف اصالتا روسی است و یکی از غذاهای محبوب در سراسر دنیاست. این غذا از ترکیب گوشت تفت داده شده با پیاز و قارچ و از همه مهم تر خامه درست می‌ شود.

مواد لازم:
گوشت فیله: ۳۰۰ گرم
پیاز کوچک: ۳ عدد
قارچ: ۱۰ عدد
سیب زمینی: بزرگ ۲ عدد
نمک، فلفل و زردچوبه: به مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه سس سفید:
کره: ۵۰ گرم
آرد: دو قاشق
شیر گرم: یک لیوان
خامه: دو قاشق
نمک، فلفل و جوز هندی : به مقدار لازم

طرز تهیه:
پیازها را خلال کرده و با کمی روغن و کره تفت دهید. گوشت فیله را که باریک خرد شده همراه فلفل و کمی زردچوبه به پیاز اضافه و کاملاً تفت دهید تا تغییررنگ دهد. دوپیمانه آب گرم ریخته و با حرارت کم بپزید. درحدی گوشت بپزد که نه ریش ریش شده و وا برود، بعد نمک بزنید. ۱۰ عدد قارچ را اسلایس کرده و با یک قاشق آبلیمو تفت دهید و بعد به گوشت اضافه کنید.
سس سفید را داخل مخلوط گوشت و قارچ ریخته و به آرامی هم بزنید. بعداز ۱۰ دقیقه حرارت را خاموش کنید. دو عدد سیب زمینی بزرگ را از بالا بطرف پایین به صورت خلالی سوزنی رنده درشت کرده و نیم ساعتی در آب قرار دهید. سپس آبکشی و خشک کرده و در روغن سرخ کنید. بعد از کشیدن بیف در ظرف سرو با سیب زمینی‌های سرخ شده تزئین کنید. این غذا با ماکارونی نواری و نان هم سرو می‌شود.

طرز تهیه سس سفید:
آرد را با کره تفت دهید تا جایی که آرد تغییر رنگ ندهد و تنها بوی خامی آن گرفته شود. سپس شیر گرم را کم کم اضافه کرده و مرتب هم بزنید تا غلیظ شود، سپس حرارت را خاموش کرده و نمک و فلفل و جوزهندی و خامه را اضافه کنید.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.