طرز تهیه کیک بیسکوییت هرمی

مواد لازم:
بیسکوییت پتی‌بور: ۳۲ عدد

برای کرم:
شیر: ۳ لیوان
شکر: یک استکان
آرد: ۲ قاشق غذاخوری پر
نشاسته گندم یا ذرت: ۲ قاشق غذاخوری پر
زرده تخم‌مرغ: یک عدد
پودر کاکائو: ۲ قاشق غذاخوری
شکلات شیری: ۷۵ گرم
موز باریک و بلند: ۲ عدد

برای روی بیسکوییت‌ها:
پودر کرم شانتی: ۷۵ گرم (همان پودر خامه است که به آن اسانس اضافه شده است)
شیر سرد: یک استکان
شکلات تلخ: به میزان لازم

راهنمای پخت کیک بیسکوییت هرمی:

ابتدا سلفون بزرگ را روی میز باز کنید.
۱۵ عدد بیسکوییت را در ۳ ردیف ۵ تایی کنار هم بچینید. سپس کرم را آماده کنید. برای کرم تمام مواد بجز شکلات را به ترتیب داخل قابلمه‌ای بریزید و با همزن دستی هم بزنید.
سپس روی اجاق بگذارید و با حرارت متوسط در حالی‌که مدام هم می‌زنید بپزید و ۲ دقیقه بجوشانید. وقتی قوام گرفت و غلیظ شد از روی اجاق بردارید و شکلات خرد شده را اضافه کنید و ۳ الی ۴ دقیقه با همزن برقی هم بزنید تا شکلات آب شود.
یک قاشق غذاخوری پر از کرم آماده شده بردارید و به طور یکنواخت روی بیسکوییت‌ها را بپوشانید. مجدد ۱۵ عدد بیسکوییت روی کرم بچینید (می‌توانید برای ردیف دوم از بیسکوییت کاکائویی استفاده کرده و ردیف بعدی باز بیسکوییت ساده استفاده کنید). مجدد از کرم روی تمام بیسکوییت‌ها بمالید. موز کامل را در قسمت وسط بگذارید و در دو طرف کناری بیسکوییت ساده بچینید و روی بیسکوییت‌ها کرم بمالید. دو طرف سلفون را بگیرید و به سمت وسط جمع کنید و شکل هرم بدهید. داخل بشقاب قرار داده و حدود ۲ ساعت در فریزر بگذارید. سپس از سلفون بیرون آورید و تمام قسمت‌های کیک را با کرم شانتی بپوشانید (پودر کرم شانتی را با شیر سرد خوب هم بزنید تا فرم بگیرد، می‌توانید از خامه آماده قنادی استفاده کنید) و با شکلات آب شده به روش بنماری تزیین کنید. سپس یک ساعت در یخچال بگذارید، بعد آن را برش زده سرو کنید.
نوش جان

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.