جوجه کباب اندونزیایی

جوجه کبابدر این دستور که به سبک اندونزیایی می باشد، گوشت مرغ به همراه مخلوطی از سس سویا و فلفل تند مزه دار شده و سپس کباب می شود. می توانید از باربیکیو یا گریل برای کباب کردن استفاده کنید. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه جوجه به سبک اندونزیایی آشنا می شوید.

مواد لازم برای 4 نفر

فیله سینه مرغ: 4 عدد، هر کدام به وزن تقریبی 175 گرم
پیاز رنده سرخ شده: 2 قاشق غذاخوری
فلفل قرمز تند تازه: 1 عدد، بدون تخم و ریز شده
سیر: 2 حبه، ریز یا رنده شده
سس سویا تیره: 4 قاشق غذاخوری
آبلیمو: 4 قاشق چایخوری یا 5/1 قاشق غذاخوری آب تمبر هندی
آب جوش: 4 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل: به مقدار لازم

طرز تهیه

مرحله 1 – فلفل قرمز، آبلیمو، سیر، سس سویا و 2 قاشق از آب جوش را بهمراه کمی نمک و فلفل در کاسه ای با یکدیگر مخلوط کنید و 30 دقیقه استراحت دهید.

مرحله 2 – فیله های مرغ را به قطعات 5/2 نیم سانتی برش زده و به مخلوط سس اضافه کنید، روی ظرف را پوشانده و به مدت 1 ساعت در جای خنک استراحت دهید تا مزه دار شوند.

مرحله 3 – فیله های مرغ را از مخلوط سس خارج کرده و به سیخ بزنید.

مرحله 4 – به مخلوط سس 2 قاشق آب جوش افزوده و روی حرارت بگذارید تا بجوش آید، سپس اجازه دهید به مدت 2 دقیقه با حرارت آرام بجوشد.از روی حرارت برداشته و بعد از کمی خنک شدن، پیاز سرخ شده را به آن اضافه کرده و مخلوط نمائید.

مرحله 5 – فیله های مرغ را که به سیخ زده اید روی باربیکیو، منقل، گاز یا گریل فر کباب کنید تا پخته شوند، سپس همراه با سس آماده شده سرو نمائید.

نکات

دقت کنید از مقدار مناسبی نمک استفاده کنید زیرا سس سویا معمولا خود دارای نمک می باشد.
در صورتیکه مایل هستید از سیخ های چوبی استفاده کنید، آنها را به مدت 30 دقیقه در آب بجوشانید و بعد از سرد شدن مورد استفاده قرار دهید تا هنگام کباب کردن نسوزند.

منبع: ملک بانو

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.