راهنمای تهیه گراتن مرغ و سیب زمینی

گراتن مرغ و سیب زمینیمواد لازم برای تهیه گراتن مرغ و سیب زمینی برای چهار تا شش نفر

یک عدد سینه مرغ

سه عدد سیب زمینی متوسط

سه قاشق سوپخوری پیاز داغ

سه حبه سیر

250 گرم پنیر پیتزا

یک قوطی ذرت کنسرو شده

یک عدد فلفل دلمه ای

یک قاشق چایخوری زردچوبه

یک قاشق چایخوری فلفل قرمز

یک قاشق چایخوری زیره

یک قاشق چایخوری رازیانه

سس مایونز یا کچاپ به مقدار لازم

صدو پنجاه گرم قارچ

پانزده گرم کره

دو قاشق سوپ خوری زعفران دم کرده

سه قاشق سوپ خوری آبلیمو

طرز تهیه:

1- سینه مرغ را خلالی خرد کنید و در کاسه ای بریزید. دو قاشق آبلیمو، زعفران و کمی نمک و فلفل هم به کاسه افزوده و مخلوط کنید تا همه تکه های مرغ به مواد آغشته شوند. این مخلوط را به مدت چند ساعت در یخچال بگذارید تا مرغ مزه دار شود.

2- سیب زمینی ها را نیم پز کرده و به شکل حلقه های یک سانتی متری ببرید. ظرفی که می خواهید گراتن را در آن بپزید، کمی چرب کرده و سیب زمینی ها را در کف ظرف بچینید. خلال های مرغ را روی آنها بگذارید. سیر را ریز رنده کنید و به همراه پیاز داغ روی مواد بریزید.

3- فلفل دلمه ای را خلالی برش  زده و روی دیگر مواد بگذارید. قارچ ها را شسته و ورقه ورقه کنید. در تابه ای کره ریخته ، روی حرارت بگذارید. ورقه های قارچ را در کره تفت دهید. به آنها کمی آب لیمو هم اضافه کنید. سپس قارچ ها را از روی حرارت بردارید و روی دیگر مواد گراتن بریزید.

4- حالا همه ادویه ها و دانه های ذرت را روی مواد بریزید و روی آنها را با پنیر پیتزا بپوشانید. فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت، معادل 175 درجه سانتیگراد (یا در بعضی اجاق ها شماره 4) روشن کنید تا گرم شود.

5- روی ظرف گراتن را با فویل آلومینیومی بپوشانید و با چندین بار فرو کردن چنگال در فویل، آن را سوراخ کنید. ظرف را در فر بگذارید. بعد از 15 دقیقه فویل را از روی ظرف بردارید و دوباره در فر بگذارید.

6- در این مرحله غذا باید حدود 25 یا 30 دقیقه حرارت ببیند؛ تا پنیر آب شده، طلایی و برشته شود. بعد از بیرون آوردن گراتن از فر، آن را برش زده و با سس دلخواه سر کنید.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.