طرز تهیه خورش آلو قیسی

خورش آلو قیسیمریم بیامنش؛ مجله ایران بانو

مواد لازم جهت تهیه خورش آلو قیسی:
سینه مرغ: یک عدد خرد شده
پیاز: ۵ عدد متوسط
کشمش پلویی: به میزان دلخواه
شکر: یک قاشق سوپخوری
رب انار یا آلوچه: یک قاشق مرباخوری
زعفران: یک قاشق سوپخوری
آلو: ۱۰۰گرم
قیسی: ۲۰۰ گرم
روغن: به میزان لازم
نمک و فلفل: به میزان لازم
زردچوبه: به میزان لازم

طرز تهیه خورش آلو قیسی:
مرغ را جداگانه با یک عدد پیاز خرد شده در اندکی روغن تفت دهید و سپس به آن آب اضافه کنید تا بپزد. آلو‌ها را نیز ده دقیقه خیس کرده و بعد بشویید تا تمیز شوند و بعد قیسی‌ها را هم شسته و کناری بگذارید. پیازها را خرد کرده و پیاز داغ تهیه کنید.
وقتی پیاز داغ آماده شد، آلو و قیسی را نیز به آن اضافه کرده و تفت دهید و به کناری بگذارید. وقتی مرغ پخت (قبل از اینکه کامل بپزد و شروع به له شدن کند) مخلوط پیاز داغ و آلو و قیسی را به آن اضافه کرده و بگذارید تا با شعله کم بپزند. در این مرحله زردچوبه، زعفران، رب انار یا آلوچه، کمی نمک و فلفل اضافه کرده، در آن را بسته و اجازه دهید تا طعم‌ها به خورد هم رفته و خورش جا بیفتد. اگر رب انار ترش ندارید، می‌توانید از رب انار شیرین استفاده کنید و شکر را نیز حذف کنید. در نهایت خورش را مزه کنید و در صورت تمایل یک قاشق شکر به آن اضافه کنید. وقتی خورش جا افتاد شعله را خاموش کنید در پایان کار کشمش‌ها را در اندکی روغن خیلی سریع تفت داده و هنگام سرو غذا روی خورش بریزید.
خورش شما آماده شده می‌توانید آن را به همراه برنجی که از قبل آماده کرده‌اید سرو کنید.
نکته: اگر مقدار پیاز در این غذا کمتر باشد آن عطر و طعم فوق‌العاده و خوشمزه‌اش را نخواهد داشت. در این خورش در صورت تمایل می‌توانید از گوشت اردک یا بوقلمون نیز در این خورش استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.