طرز تهیه دسر ترایفل

دسر ترایفلمواد اولیه دسر ترایفل:

کیک اسفنجی: ۲۰۰ گرم
ژله توت‌فرنگی: ۱۰۰ گرم
ژله آناناس: ۱۰۰ گرم
کرم وانیلی: ۲۰۰ گرم
توت‌فرنگی تازه: ۳۰۰ گرم

مواد لازم کرم وانیلی:

شیر: نصف پیمانه
تخم‌مرغ: ۳ عدد
خامه فرم گرفته: ۱۵۰ گرم
آرد نشاسته ذرت: ۲ قاشق سوپ خوری
وانیل: ۱/۴ قاشق چای خوری
پودر قند: ۱۵۰ گرم

طرز تهیه ترایفل:

ابتدا توت‌فرنگی ها را شسته و خشک کنید. کیک اسفنجی را به صورت مکعب‌ های  کوچک برش داده، ژله توت‌فرنگی و آناناس را هم به شکل مکعب خرد کنید. برای هر نفر یک لیوان را در نظر بگیرید. به کمک یک  قیف انتهای لیوان‌ها را کرم ریخته و بعد به ترتیب کیک، توت‌فرنگی، ژله و دوباره کرم اضافه کرده تا لیوان پر شود. و در آخر با کمک قیف با کرم روی ترایفل را شکوفه زده و یک توت‌فرنگی روی آن برای تزیین بگذارید.

طرز تهیه کرم وانیلی:

ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کرده و زرده را همراه پودر قند با همزن برقی بزنید تا کشدار و سفید شود. بعد آرد ذرت را در شیر حل کرده و مخلوط زرده را به آن  اضافه کنید. مایه را داخل ظرف لعابی ریخته و بعد روی حرارت ملایم گذاشته، با قاشق شروع به هم زدن کنید تا غلیظ شود. بعد از غلیظ شدن کرم را از روی حرارت برداشته و صبر کنید کمی خنک شود.
سفیده تخم‌مرغ را در ظرفی ریخته با همزن برقی بزنید تا سفید شود. بعد به کمک لیسک سفیده را به کرم اضافه کرده و دوباره روی حرارت گذاشته، هم بزنید تا غلیظ شود. کرم را بعد از غلیظ شدن از روی حرارت برداشته، وانیل را اضافه کرده و صبر کنید تا کاملاً خنک شود. بعد خامه را به کرم افزوده و مخلوط کنید.
این کرم به تنهایی دسر لذیذ و خوشمزه ایست.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.