طرز تهیه زولبیا مخصوص ماه رمضان

زولبیابا فرا رسیدن ماه رمضان، زولبیا و بامیه به یکی از شیرینی های مورد علاقه روزه داران در این ایام تبدیل می شود اما بسیارند کسانی که به سبب نگرانی از رعایت بهداشت کافی در قنادیها یا اماکن عرضه این شیرینی خاص، میل چندانی به خرید یا حتی خوردن آن پیدا نکنند. اما نگران نباشید ما در اینجا دستور پخت این شیرینی ها را آماده کرده ایم که با یادگیری آن خودتان می توانید به پخت زولبیا و بامیه بهداشتی و مطمئن در خانه اقدام کنید.

مواد لازم برای تهیه زولبیا:

نشاسته: ۲۰۰ گرم
ماست: ۱۸۰ گرم
آرد: ۲۰ گرم
زعفران حل شده: ۱ قاشق سوپ خوری  روغن جامد: ۱ قاشق چایخوری
جوش شیرین: نصف قاشق چای خوری
آب یا گلاب: ۱ قاشق سوپ خوری

طرز تهیه زولبیا:

ابتدا نشاسته و ماست را با هم مخلوط کرده، چند دقیقه کنار بگذارید تا نشاسته در ماست خیس خورده و به راحتی حل شود. بعد آرد را به مخلوط نشاسته و ماست اضافه کرده و با همزن خوب هم بزنید تا مایع زولبیا صاف و یکدست شود. سپس روغن جامد را افزوده و در حین هم زدن، آب یا گلاب را همراه با زعفران حل شده به مایع اضافه کنید.در این مرحله جوش شیرین را هم اضافه کنید و مایع را خوب هم زده، و آن را در قیف مخصوص بریزید. در حالی که روغن روی شعله قرار دارد، زولبیا را توسط قیف در روغن کاملا داغ به صورت دایره های بزرگ و کوچک فرم داده و بلافاصله پس از کمی سرخ شدن، آنها را پشت و رو کنید. زولبیاها را در شربت قرار داده و پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آنها را از شربت خارج کرده و در صافی قرار داده تا شربت اضافی آن خارج شود.

مواد لازم برای شربت:

شکر: ۲ فنجان
آب: ۱ فنجان
گلاب: ۲ قاشق سوپ خوری
زعفران حل شده: ۱ قاشق مرباخوری
آبلیمو : ۱ قاشق مربا خوری

طرز تهیه شربت:

آب و شکر را در ظرفی ریخته، روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد. بعد گلاب و زعفران را افزوده، سپس آبلیمو را بریزید. پس از چند جوش، شربت آماده شده را از روی شعله بردارید.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.