طرز تهیه قلبهای عسلی

قلبهای عسلیمواد لازم برای تهیه قلبهای عسلی:

آرد: ۴ فنجان
بکینگ پودر: ۱ قاشق چای خوری
دارچین: نصف قاشق چای خوری
نمک: ۱/۴ قاشق چای خوری
شکر دانه ریز: ۱ فنجان
کره: ۳ قاشق غذا خوری
عسل: ۲/۳ فنجان
تخم مرغ بزرگ: ۱ عدد
پوست پرتقال و لیمو: ۳ قاشق غذا خوری

مواد لازم میانی شیرینی:

مربای تمشک یا توت فرنگی: نصف فنجان یا برای روی شیرینی: میوه به دلخواه
شکلات ذوب شده: نصف فنجان

طرز تهیه قلبهای عسلی:

قبل از شروع کار فر را روی حرارت ۴۲۵ درجه فارنهایت روشن کنید تا گرم شود.
آرد، دارچین، بکینگ پودر و نمک را با هم در ظرفی مخلوط کرده و کنار بگذارید. در یک قابلمه متوسط عسل، کره و شکر را ریخته و روی حرارت ملایم بگذارید، به آرامی و مداوم با یک قاشق چوبی هم بزنید تا کره کاملا ذوب شود بعد از روی حرارت بر داشته و بگذارید سرد شود. مخلوط عسل سرد شده را به یک کاسه بزرگتر انتقال داده و تخم مرغ و پوست میوه را اضافه کرده، با همزن یا قاشق چوبی خوب هم بزنید بعد مخلوط مواد خشک را اضافه کرده و مجددا هم بزنید.
دقت کنید که این خمیر کمی سفت خواهد شد. سپس خمیر را در یک سطح صاف باز کرده تا حدی که ضخامتش تقریبا به ۶ میلیمتر برسد. بعد به شکل مورد نظر که اینجا قلب هست (پهنای قالب مورد نظر تقریبا۵تا۷سانت می باشد) قالب بزنید. برای اینکه قلب ها به دست نچسبد کمی آرد بپاشید.حالا قلب های آماده را روی سینی پوشیده شده با کاغذ شیرینی پزی بچینید و به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه در فر گذاشته تا بپزد تا زمانی که لبه هایش کمی قهوه ای رنگ شود.
پس از اینکه از فر بیرون آورده اید و هنوز گرم است، بین هر دو قلب را ۱ قاشق چای خوری مربا پخش کرده و با دقت ۲ طرف شیرینی را روی هم بگذارید. حالا هر کدام از  شیرینی ها را تا وسط درون شکلات کرده و روی کاغذ بگذارید تا شکلاتش خشک شود.
شیرینی آماده است
نوش جان

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.