طرز تهیه کیک دو رنگ (زبرا کیک)

کیک دو رنگتخم مرغ: ۵ عدد
شکر: ۱ لیوان
روغن: ۱/۲ لیوان
ماست(یا شیر): ۱ لیوان
آرد سفید: ۲ لیوان
وانیل: ۱ قاشق چای خوری
بکینگ پودر: ۱ قاشق غذاخوری
پودر کاکائو: ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک دو رنگ (زبرا کیک):

ابتدا داخل ظرفی تخم مرغ را با وانیل و شکر مخلوط کرده و با همزن خوب بزنید. سپس روغن و ماست (یا شیر) را افزوده و مجددا هم بزنید تا مخلوط یکدست و نرمی بدست آید. آرد را چند بار الک کرده تا سبک شود. سپس با بکینگ پودر مخلوط کرده و قاشق قاشق به مخلوط تخم مرغی اضافه کنید و با قاشق آرام و یکنواخت مخلوط کنید.
وقتی مایه کیک یکدست شد، به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و در دو ظرف جدا و یک اندازه بریزید تا مساوی بودن آن را بهتر متوجه شوید. ۳ قاشق پودر کاکائو را به یکی از ظرفها افزوده، خوب هم بزنید و ۳ قاشق آرد هم به ظرف دیگر اضافه کرده، خوب هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. البته مراقب باشید هیچ کدام از ۲ ظرف را بیش از حد هم نزنید که پف کیک بخوابد.
اضافه کردن آرد برای یکی کردن غلظت دو مایه است. اگر به بخش سفید کیک آرد اضافه نکنیم، در نهایت بخش کاکائویی کیک سنگین تر شده و پایین کیک جمع میشوند و کیک شکلی که باید داشته باشد را نخواهد داشت. سپس کف قالب کیک را کاغذ روغنی انداخته، یا با روغن چرب کنید. ۳ قاشق غذاخوری از مایه ساده کیک را در وسط قالب بریزید. می توانید به جای ۳ قاشق غذاخوری مثلا از یک ملاقه استفاده کنید. ولی برای هر دو مایه کیک از قاشق یا ملاقه ی هم اندازه استفاده کنید.
بدون تکان دادن قالب ۳ قاشق از مایه کاکائویی را درست وسط مایه ساده بریزید. مکث نکنید و همینطور یکی در میان از مایه های کیک وسط قسمت قبلی بریزید. اصلا لازم نیست قالب را تکان دهید یا تلاش کنید مایه کیک را پخش کنید. چون خودش به صورت اتوماتیک پهن شده و قالب را پر میکند. بعد از اینکه همه ی مایه کیک را به صورت یکی در میان در قالب ریختید، می توانید با یه خلال دندان رویش طرح ایجاد کنید. به این صورت که از مرکز کیک خلال دندان را به سمت بیرون بکشید و یا برعکس این عمل را انجام دهید.
بعد از آماده کردن، قالب کیک را درون فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قرار داده تا بپزد. ۲۰ دقیقه اول پخت، در فر را به هیچ وجه باز نکنید. بعد از ۳۰ دقیقه می توانید کیک را چک کنید. بعد از گذشت ۴۰ دقیقه با خلال دندان وسط کیک بزنید. اگر خلال دندان تمیز بیرون بیاید یعنی کیک کاملا پخته شده است.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.