ژله بستنی قالبی؛ برای شب یلدا

هموژله بستنی قالبینطور که میدونید شب یلدا نزدیکه و همه در تدارک این هستن که چه چیزایی درست کنن که سفره شب یلداشون قشنگ و مدرن و امروزی باشه که جلب توجه کنه امروز طرز تهیه یه ژله بستنی خوشمزه رو بهتون میگم که واقعا خوشمزس چون خودم درستش کردم پس شمام برای سفره شب یلداتون درست کنید و از طعمش لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه ژله بستنی قالبی:

مواد لازم برای یک قالب یک ونیم لیتری

ژله پرتقال ۳ بسته

ژله آلوورا ۲ بسته

بستنی ۱ لیتر یا در صورت استفاده از خامه ۴عدد ۲۰۰ گرمی

شکر ۶ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

ابتدا رنگهای ژله را جداگانه و به صورت زیر آماده میکنیم:

۳ بسته ژله پرتقالی را با ۴ لیوان آب جوش مخلوط میکنیم. ۲ قاشق غذاخوری شکر را هم اضافه کرده و روی حرارت قرار میدهیم تا ذرات شکر و ژلاتین در آب جوش حل شوند. (مراقب باشید که آب به جوش نیاید فقط در حدیکه دور قابلمه ریز جوشی بزند کافیست).

رنگ قرمز را هم به همین صورت آماده میکنیم و کنار میگذاریم تا خنک شوند.

بعد هر رنگ را با ۵۰۰ گرم بستنی مخلوط میکنیم.( در صورت استفاده از خامه برای هر رنگ از ۲ بسته خامه استفاده میکنیم) و کاملا هم میزنیم و از صافی ریز رد میکنیم تا مایه یکدستی داشته باشیم.

مایه های رنگی را در قالب های ساده میریزیم و در یخچال قرار میدهیم تا کاملا ببندد.

ژله آلوورا را هم در ۳ لیوان آب جوش حل کرده و ۲ قاشق غذاخوری شکر هم اضافه میکنیم و روی حرارت میگذاریم تا ذرات ژلاتین کاملا حل شوند و کنار میگذاریم تا سرد شود.

قالب ها را بعد از حداقل ۵ تا۶ ساعت از یخچال خارج کرده و یکی یکی در آب گرم زده و در یک سینی خیس برمیگردانیم و با کاتر گل یا هر شکل دلخواه قالب میزنیم.

گل ها را در قالب چیده(کف و دیواره ها را هم میچینیم) و بقیه قالب را پر میکنیم و ژله آلوورای سرد را روی گلهای قالب زده میریزیم و در یخچال قرار میدهیم تا کاملا ببندد( حداقل ۶ ساعت).

بعد از طی این مدت قالب را چند ثانیه زیر آب داغ نگه داشته تا ژله از قالب جدا شود سپس در دیس مورد نظر برمیگردانیم و با شکوفه های خامه تزیین میکنیم.

برای مایه شفاف اگر ژله آلوورا در دسترس نبود از ژله آناناس و یا موز استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.