طرز تهیه کیک باقلوا

کیک باقلواالهام سوختانلو؛ مجله ایران بانو
کیک باقلوا یکی ازشیرینی های سنتی و مجلسی است که طرفداران بسیاری دارد. بسیاری از افراد این کیک را در مجالس و مهمانی های خود سرو می کنند. اگر می خواهید شما هم از این کیک خوشمزه در مجالس خود سرو کنید دستور پخت زیر را رعایت کنید.

مواد لازم:
تخم مرغ: ٣ عدد
زرده تخم مرغ : یک عدد براى رویه
شکر: نصف پیمانه
روغن مایع: نصف پیمانه
آرد: یک و نیم پیمانه
جوش شیرین: یک چهارم قاشق چایخوری
بیکینگ پودر: یک قاشق چایخوری
وانیل: یک ششم قاشق چایخوری
شیر یا ماست: یک قاشق غذاخوری
زعفران: کمى
هل ساییده نرم: یک قاشق غذاخوری پُر

طرز تهیه:
ابتدا فر را روى ١٨۵ درجه سانتیگراد تنظیم کنید. کف و دیواره قالب را کاغذ روغنى بیندازید و روى کاغذ را چرب کنید.آرد را با بیکینگ پودر و جوش شیرین و هل مخلوط کنید و سه بار الک کنید.تخم مرغ ها را با شکر و وانیل خوب بزنید تا کاملاً روشن شود. روغن را اضافه کرده و یکى دو دور هم بزنید تا کاملاً مخلوط شود. همزن را خاموش کنید و مخلوط آرد را روى مایه الک کنید و به صورت دورانى با لیسک مخلوط کنید، مایه را در قالب ریخته و در فر بپزید (حدود ٣۵ تا ۴٠ دقیقه)سپس زرده تخم مرغ را با یک قاشق شیر یا ماست و مقدارى زعفران مخلوط کنید و بعد از اینکه کیک را از قالب خارج کردید به وسیله قلم مو روى سطح کیک بمالید و روى آن پودر پسته بپاشید و پنج دقیقه دیگر در فر قرار دهید سپس کیک را برش بزنید و شربت را در دو نوبت روى کیک بریزید و با یک سینى روى کیک را به مدت
٢ ساعت بپوشانید تا کیک دم بکشد و شربت را به خود جذب کند. پس از طى این مدت، برش‌هاى کیک را از قالب خارج کرده و در ظرف بچینید.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.