طرز تهیه شیرینی نخودچی

شیرینی نخود چی

مهرک حسینی، مجله ایران بانو
با نزدیک شدن عید، بازار شیرینی فروشی ها داغ می شود و مردم انواع شیرینی ها را تهیه می کنند. یکی از این شیرینی ها، شیرینی نخود چی است که به عنوان یک ترکیب پر پروتئین توصیه می گردد و می توان آن را به بچه ها و نوجوانان به عنوان یک میان وعده توصیه کرد. اما بعضی از زنان خانه دار ترجیح می دهند این شیرینی را بصورت خانگی تهیه کنند، اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید به شما پیشنهاد می کنیم از دستور زیر کمک بگیرید.

مواد لازم:
آرد نخودچی مرغوب: ۲۰۰گرم
روغن جامد یا کره دوغ گرفته: ۱۰۰گرم
پودر قند: ۱۰۰گرم
پودر هل تازه ساییده شده: ۱قاشق چایخوری (از اسانس هل هم می‌توانید استفاده کنید)
پودر پسته یا خلال پسته و زعفران آبگرفته : مقداری برای تزئین

طرز تهیه:
روغن و پودر قند را حدود ۵ دقیقه با همزن بزنید تا خوب ترکیب شده و حجیم شود. بعد پودر هل یا اسانس هل را اضافه کنید و کمی هم بزنید.بعد همزن را خاموش کرده و آرد را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. می‌توانید دو بار از چرخ گوشت رد کنید تا نرم و یکدست شود.
حالا هم می‌توانید خمیر را با وردنه باز کنید و قالب بزنید یا اینکه به اندازه فندق بردارید گرد کنید و روی آنها را خلال پسته یا پودر پسته بگذارید ودر فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۷۵ درجه سانتیگراد حدود ۲۰دقیقه بپزید.
بعد از پخت بگذارید سرد شود و بعد از سینی جدا کنید چون اگر داغ باشد دست بزنید شیرینی‌ها خرد می‌شود.می توانید وسط شیرینی‌ها را با سیخ چوبی و زعفران غلیظ تزئین کنید.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.