راهنمای پخت خورشت هلو

خورش هلوبرای دستور غذایی امروز سایت زیباشهر خورشت هلو را برایتان تدارک دیده ایم که بی شک با یک بار امتحان کردن آن، یک غذای خوشمزه به برنامه هفتگی خانه تان اضافه خواهد شد.
با دوستانتان در واحد آشپزی سایت زیباشهر همراه باشید تا طرز پخت خورشت هلو را با هم به پیش ببریم:
مواد لازم برای پخت خورشتی به اندازه پنج یا شش نفر

5 عدد هلو
2 عدد ران مرغ
1 عدد سينه مرغ
1 پيمانه روغن
به میزان لازم نمك
2 /1 پیمانه پياز ريز شده
4 قاشق سوپ خوری آب ليموی تازه
1 قاشق سوپ خوری آرد
1 قاشق سوپ خوری زعفران حل شده
6-5 عدد آلو بخارا بدون هسته
1 قاشق مربا خوری شکر

طرز تهیه:

1. تكه‌هاي مرغ را شسته و پوست شان را جدا و آنها را نصف كنيد. سپس با 2 قاشق سوپخوري روغن و 2/1 قاشق مرباخوري نمك مرغ را مزه دار کرده و به مدت 1 ساعت در يخچال قرار دهيد.

2. پياز را با 3 قاشق سوپخوري روغن تفت داده تا طلايي شود. تكه‌هاي مرغ را اضافه کرده و آنها را تفت دهید. کمی آب گرم اضافه کنید تا روي سطح مرغ را بگيرد و بگذاريد بپزد.

3. آب لیموی تازه، شكر و زعفران را به خورش اضافه کنید. آرد را در یک کاسه با 3 قاشق آب سرد حل کنید، سپس آن را به خورش اضافه کنید و صبر کنید تا خورش کمی جا بیفتد. در این زمان آلو بخاراها را بشویید و آنها را به مدت 15 دقیقه داخل آب جوش خیس کنید، سپس به خورش اضافه کنید.

4. هلوها را پوست گرفته، هسته آنها را در آورده و آنها را خرد کنید. هلو های خرد شده را در یک تابه با 3 قاشق سوپخوري روغن تفت دهيد تا طلايي شوند، سپس آنها را به خورش اضافه کنید تا پخته شوند ولي له نشوند. خورش را بچشید و در صورت نیاز آب لیمو و شکر بیشتری اضافه کنید. وقتی خورش آماده شد آن را در ظرف مورد نظر بریزید و سرو کنید.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.