طرز تهیه آش شله قلم کار

آش شله قلم کارمواد لازم برای تهیه آش شله قلم کار:

گوشت قرمز: ۵۰۰ گرم
گندم: ۱ لیوان
عدس: ۲ لیوان
نخود: ۱ لیوان
لوبیا چیتی: ۱ لیوان
برنج: ۱ لیوان
سبزی آش: ۱ کیلوگرم
ترخون: ۵ قاشق غذاخوری
پیاز: ۵ عدد
کشک و نعنا: کمی

طرز تهیه آش شله قلم کار:

همیشه یادتان باشد برای تهیه آش از شب قبل گندم، عدس، نخود و لوبیا را خیس کنید. (در این مدت آب حبوبات را چند بار عوض کنید تا نفخ حبوبات از بین برود.)  پیازها را خلالی خرد کرده و با مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود سپس کنار بگذارید.
گندم را داخل قابلمه ای ریخته و چند لیوان آب اضافه کرده، بگذارید حدود ۲ ساعت بپزد تا نرم شود. نخود و لوبیا را نیز داخل قابلمه دیگری ریخته و چند لیوان آب اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید تا بپزند و نرم شوند.
گوشت را خرد کرده و همراه با یک پیاز، چند حبه سیر و چند لیوان آب داخل قابلمه ای ریخته و به مدت یک ساعت روی حرارت متوسط گاز قرار دهید تا بپزد. (می توانید کمی چربی هم به گوشت اضافه کنید تا آش خوشمزه تر شود.) بعد از پخت، گوشت را ریش ریش کرده و آب گوشت را صاف کنید و برای آش کنار بگذارید. عدس و برنج را داخل قابلمه ای ریخته و روی حرارت قرار دهید تا بپزند، سبزی آش را خرد کرده و همراه با ترخون به مواد اضافه کنید و پس از گذشت ۳۰ دقیقه گندم، نخود و لوبیای پخته، نصف پیاز داغ، گوشت ریش ریش شده، آب گوشت، نمک و فلفل سیاه را به آن اضافه کنید. سپس به مقدار لازم آب جوش اضافه کرده و حرارت را ملایم کنید و در قابلمه را ببندید.
تقریبا ۲ تا ۳ ساعت اجازه دهید تا آش کاملا پخته، جا بیفتد. سپس آش را در ظرف سرو کشیده و همراه با پیاز داغ و نعنا داغ و کشک تزیین کرده و نوش جان کنید.

نکته:
این آش خوشمزه مخصوص سفره های افطار و نذری است.
هرچه پیاز داغ آش بیشتر باشد آش خوشمزه تر می شود.
سبزی آش شله قلم کار ترکیبی مساوی از جعفری، اسفناج، گشنیز، شوید، نعناع، ریحان و مرزه است.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.