طرز تهیه کیک برنج مخصوص

برنج مخصوصمواد لازم برای تهیه کیک برنج مخصوص:

ماست چکیده: نصف پیمانه
کره: نصف پیمانه
سینه‌ مرغ: ۵۰۰ گرم
قارچ: ۲۵۰ گرم
زرده تخم مرغ: ۱ عدد
برنج: ۴ پیمانه
نخود فرنگی: ۲۰۰ گرم
پیاز داغ: ۳ قاشق سوپ خوری
آب مرغ: ۱ پیمانه
آرد: ۵۰۰ گرم
سیر: ۱ حبه
بیکینگ پودر: ۱ قاشق مربا خوری
رب گوجه ‌فرنگی: ۲ قاشق سوپ خوری
تخم مرغ: ۴ عدد
زعفران دم کرده: ۳ قاشق سوپ خوری
کنجد یا بادام: به مقدار لازم
ادویه پلویی: به مقدار لازم
نمک، زردچوبه و فلفل سیاه: به مقدار لازم

طرز تهیه کیک برنج مخصوص:

در تابه‌ای پیاز داغ طلایی را با کره مخلوط کرده و زردچوبه و سیر خرد شده را به آن اضافه کنید. قارچ‌ها را ورقه ‌ورقه کرده و به تابه اضافه کنید. خیلی کم آبلیمو روی قارچ ها ریخته، شعله را زیاد کنید تا آب قارچ‌ها سریع تبخیر شود و رنگ سفید قارچ تغییر نکند و له نشود.
بعد از اینکه آب قارچ گرفته شد رب گوجه‌فرنگی، زعفران و نخود سبز را هم اضافه کنید. مرغ‌ها را به صورت خلالی برش داده، سپس آنها را هم به مواد افزوده و با حرارت ملایم تفت دهید تا جایی که مواد بدون آب شود. حالا حرارت را خاموش کنید.
برنج را به روش معمول بجوشانید و آبکش کنید. سراغ آماده کردن خمیر بروید. آرد را با بیکینگ پودر مخلوط کرده، ظرف گود تقریباً بزرگی را بردارید و تخم مرغ ها را در آن بشکنید نمک، فلفل و زردچوبه هم بریزید و با چنگال آنها را هم بزنید.
سپس ماست سفت، آب مرغ و کمی ادویه به آن اضافه کنید. کره را در ظرفی کوچک روی حرارت ملایم آب کنید. حرارتش را که از دست داد آن را هم به مواد تخم‌مرغی اضافه کنید.
حالا آرد را کم‌کم به این مواد اضافه کرده و هم بزنید. به اندازه‌ای آرد اضافه کنید که خمیر به دست نچسبد. سطح صافی را آرد پاشیده و خمیر را با وردنه پهن کنید و قالب مورد نظر را چرب کنید. خمیر را کمی بزرگتر از قالب باز کنید. آن را در قالب انداخته و خمیر را به دیواره و کف قالب بچسبانید.
سپس به دلخواه  مقداری برنج، مقداری از مایه آماده شده و کمی ادویه پلویی را در آن ریخته و سپس اضافه‌های خمیر را روی برنج مخلوط برگردانید. بعد یک زرده‌ تخم مرغ را با زعفران مخلوط کرده و با قلم‌موی مخصوص آشپزی روی لایه آخر خمیر بمالید و روی همه سطح کنجد یا مغز دلخواه بپاشید. فر را با ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کرده و کمی صبر کنید تا گرم شود. بعد قالب را به مدت ۳۵ دقیقه در طبقه وسط قرار دهید. بعد از این مدت قالب را از فر بیرون آورده، ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس کیک را از قالب بیرون آورید.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.