طرز تهیه فطایر گوشت و قارچ

مواد لازم خمیر:
آرد: ٣ پیمانه
ماست سون: ١٨٠ گرم
روغن مایع یا زیتون: ١/٣ پیمانه
مایه خمیر: ١ قاشق سوپخوری
شکر: ١ قاشق سوپخوری
بکینگ پودر: ١ قاشق سوپخوری
نمک: ١ قاشق چایخوری
آب ولرم: به اندازه لازم (حدود ١ پیمانه)

براى رومال:
زرده تخم مرغ: یک عدد
زعفران دم کرده غلیظ: به میزان لازم

مواد میانى:
گوشت چرخ کرده: به میزان لازم
قارچ ورقه‌ای خرد شده: به میزان لازم
فلفل دلمه‌ای نگینی خرد شده: به میزان لازم
پنیر موزارلا: به میزان لازم

دستور تهیه فطایر گوشت و قارچ:

ابتدا مایه خمیر را با ١/۴ پیمانه از آب ولرم و شکر عمل آورید.
آرد، بکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط و ٢ الى ٣ بار الک کنید و بعد روغن و ماستِ به دماى محیط رسیده را به مواد اضافه و ویسک کنید.
بعد مایه خمیر عمل آمده را اضافه کرده و بعد کم کم از آب ولرم به مواد اضافه کرده و مخلوط کنید تا یک خمیر لطیفى بدست آید که به دست نچسبد.
خمیر را خوب ورز دهید و در ظرفى قرار دهید که کف آن کمى روغن ریخته یا آرد پاشی کرده‌اید. بعد روى آن سلفون بکشید و در محیط آشپزخانه استراحت دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.
بعد هواى اضافى خمیر را گرفته و دوباره ورز دهید تا خمیر یکدستى بدست آید.
از خمیر چانه‌هایی به اندازه یه نارنگى کوچک بگیرید. حالا با دست خمیر را باز کرده و از مواد میانى داخل خمیر قرار داده و روی مواد کمی پنیر بریزید. سپس مثل پیراشکى دو لبه خمیر را به هم وصل کرده و از قسمتى که خمیر را بهم وصل کردید داخل سینى قرار دهید.
روى سینى فر را با دستمال پوشانده و دوباره خمیرها را ١٠ الى ١۵ دقیقه استراحت دهید. حالا با مخلوط زرده، شیر و زعفران رومال کرده و بعد کنجد بپاشید. بعد آن را در فر داغ ٢٠٠ درجه به مدت ١٠ دقیقه قرار دهید. سپس حرارت فر را به ١٧٠ الى ١٨٠ رسانده و ١٠ دقیقه (تا زمانى که روى نان طلایی شود) داخل فر قرار دهید.

طرز تهیه مواد میانی:
تمام مواد به غیر از پنیر پیتزا را داخل تابه‌ای ریخته و خوب تفت دهید تا سرخ شود. سپس کمی ادویه اضافه کرده و زیر حرارت را خاموش کرده تا خنک شود.
نوش جان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

مطالب مرتبط:
طرز تهیه پیراشکی گوشت

طرز تهیه لقمه گوشت

طرز تهیه بورک گوشت و سبزیجات

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام .ببخشید این مال چند نفره؟؟

 2. ناشناس می گوید

  سلام .ببخشید این دستور غذامال چند نفره؟؟

  1. معصومه راستگو می گوید

   سلام
   این غذا برای ۴ نفر مناسب است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.