روش تهیه نان تابه ای

نان تابه ایمواد لازم برای تهیه نان تابه‌ای:

شیر: نصف پیمانه
ماست: نصف پیمانه
آرد سفید: ۲.۵ پیمانه
روغن مایع: ۱/۴ پیمانه
خمیر مایه: ۱ قاشق غذاخوری
بکینگ پودر: ۱ قاشق غذاخوری
نمک: نصف قاشق چای‌خوری

طرز تهیه نان تابه‌ای:

ابتدا آرد، نمک و بکینگ پودر را با هم مخلوط کنید. سپس در ظرفی دیگر ماست، شیر و روغن را با هم مخلوط کنید. شکر و خمیرمایه را هم با هم مخلوط کرده و آنها را با کمک الک روی مخلوط ماست بپاشید. حالا به آرامی مخلوط آرد را به این مواد اضافه کرده و در حین اضافه کردن مخلوط‌ها را هم بزنید تا آرد گلوله نشود. سپس مخلوط به دست آمده را ۱۰ دقیقه با دست ورز دهید.
اگر حس کردید به دست می‌چسبد در حین ورز دادن به آن آرد اضافه کنید. زمانی که خمیر یکنواخت و نرمی به دست آمد، آن را چانه کنید و داخل ظرفی قرار داده و روی آن را بپوشانید. به مدت ۱ ساعت در جای گرم خمیر را استراحت دهید.
بعد خمیر را با وردنه باز کرده، لوله خمیر را به دلخواه‌تان با چاقو قسمت کرده و روی آنها را کمی چرب کنید. چانه‌ها برای پختن آماده است.
روی نان تابه ای می توانید کنجد، سیاه‌دانه، گردوی رنده شده و تکه‌های میوه های خرد شده اضافه کنید.

پختن نان:

اگر آن را داخل فر می‌گذارید، فر را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. در همین فاصله روی چانه‌ها کمی آرد بریزید. روی آنها را بپوشانید تا بیشتر آماده شوند.  سپس آنها را داخل سینی فر پهن کنید.

اگر داخل ماهیتابه نان می‌پزید، کف آن را با قلم‌مو چرب کرده و چانه را با وردنه صاف کرده و داخل آن پهن کنید. درب ماهیتابه را بگذارید و بعد از سرخ شدن یک طرف نان، آن را با کفگیر برگردانید تا سمت دیگر هم سرخ شود.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.