طرز تهیه نان رینگ عسلی

مواد لازم برای تهیه نان رینگ عسلی:

آرد سفید: حدود ۷ پیمانه و ۲ قاشق غذاخوری
نمک: یک قاشق غذاخوری
شکر: ۱/۴ پیمانه
مخمر فوری: ۲ قاشق غذاخوری
تخم مرغ: ۲ عدد
عسل: ۱/۴پیمانه
روغن مایع: ۱/۲ پیمانه
آب ولرم: ۱ و ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه نان رینگ عسلی:

ابتدا آرد، نمک و مایع خمیر فوری را داخل ظرفی ریخته و خوب مخلوط کنید.
سپس در ظرفی جداگانه شکر، عسل، روغن و تخم‌مرغ را مخلوط کرده و با همزن بزنید تا یکدست شود.
بعد مایع را به مواد خشک اضافه کرده و با قاشق بزنید. کم کم آب را اضافه کنید و با دست شروع به ورز دادن خمیر کنید. به اندازه ۱۰ دقیقه خمیر را ورز دهید تا خمیر لطیف و یکدست شود.
سپس ظرفی را چرب کرده و خمیر را داخل ظرف گذاشته و روی آن را بپوشانید. اجازه دهید تا در دمای محیط استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود.
سپس یک قالب ۲۴ سانتیمتری انتخاب کنید و داخل آن را کاغذ قرار دهید. سپس روی آن را چرب کنید و وسط آن یک رینگ یا کاتر کوکی به قطر تقریبا ۵ سانتیمتری قرار دهید. البته می‌توانید از قالب کیک شیفون هم استفاده کنید که وسط آن خالی است. پس از مدت استراحت خمیر را چهار قسمت کنید و هر دو قسمت را برای یک قالب در نظر بگیرید. یک قسمت را باز کنید و با رینگی قالب بزنید که قطر آن ۱۲ سانتی متر باشد. چهار تا از دایره‌های ۱۲ سانتیمتری را روی یکدیگر بگذارید. بطوری‌که هر کدام روی نیم دایره دیگر قرار بگیرد و سپس آن را رول کنید. با کمک کارد تیزی آن را از وسط دو قسمت کنید و از قسمت جدا شده کف قالب قرار دهید. به چهار عدد گل نیاز دارید تا دو قسمت شود و بصورت هشت تا گل رز درون قالب قرار بگیرد. دو قسمت دیگر خمیر هم برای قالب بعد به همین صورت آماده می‌شود. روی خمیر را بپوشانید و استراحت دهید تا حجم بگیرد. سپس درون فری قرار دهید که از قبل با ۱۸۰ درجه گرم شده است. اجازه دهید به مدت تقریبا ۲۵ دقیقه بماند تا روی نان طلایی شود.
بعد از اینکه نان را از فر بیرون آوردید تا زمانی که نان داغ است روی آن را با دو قاشق عسل و کمی آب گرم رومال کنید.
نوش جان

مطالب مرتبط:
طرز تهیه نان اهری

طرز تهیه نان کماج (تابه‌ای)

طرز تهیه نان کرپ

طرز تهیه نان باگت خانگی

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.